Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Kam se vydat v zimě na dovolenou?

Léto a zima. Většina lidí se vydává na dovolenou právě v těchto obdobích. Velkou měrou se na tom podílí prázdniny. Spousta rodin jezdí za odpočinkem právě v období, kdy nemusí děti chodit do školy. V zimě to tedy znamená nejčastěji prosinec během vánočního volna či jarní prázdniny, které jsou pohyblivé, v únoru nebo březnu.

 

Zima je únavná, jelikož se brzy stmívá, člověk se cítí více unavený. Děti už mají plné zuby školy a dospělí se rovněž těší na léto. Proto je fajn si udělat aspoň na pár dní pauzu od stereotypu běžných dní a někam se vydat. No jo, ale kam by to mělo být? Jsou lepší české, či zahraniční hory? A kam v zimě k moři?

 

Dopřejte si dovolenou v teplých krajích

Dovolená na horách je docela oblíbenou možností, koneckonců jedná se o poměrně levnou variantu. Pokud budou dobré sněhové podmínky, jistě si vyberete i z nabídky českých horských středisek. Na druhou stranu nutno podotknout, že kousek za rakouskými hranicemi mnohdy pořídíte levnější pobyt a skipas než ve vyhlášených českých lyžařských areálech.

 

 

 

Za teplem se budete muset vydat do vzdálenějších krajin. Trápí-li vás aktuálně otázka, kam v říjnu k moři, můžeme doporučit třeba poměrně levné Řecko. Momentálně se tam teploty pohybují kolem 24-27 °C, přičemž moře má 22-24 °C. To jsou velmi příjemné hodnoty, které vám jistě pomohou zapomenout na starosti všedních dní.

 

 

Kde se v zimě vykoupete?

V říjnu lze zkusit i další jihoevropské státy, jako jsou Itálie či Španělsko. Během zcela zimních měsíců budete muset letět dál. Nepopsatelným zážitkem může být třeba dovolená v Thajsku – tato země leží v tropickém pásu, proto se zde ohřejete celoročně. Od listopadu do března tady mají příjemných 30 a více stupňů. Zajímavou volbou může být i Dominikánská republika. Toužíte-li po luxusu, navštivte Spojené arabské emiráty. Potřebujete ještě více tipů? Pak mrkněte na NajitDovolenou.cz. Ono nakonec není až tak důležité, kam vlastně jedete, ale to, že prostě vypadnete z domu a užijete si klid.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 07.10.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!