Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     
Levné ubytování Hlídat ceny ubytování Levné letenky Hlídat ceny letenek Lyžařské pobyty levně

Kde se natáčel seriál Dva a půl chlapa

SeriálTento americký komediální seriál poprvé vysílala v ČR televize Nova a poté stanice Smíchov. Hlavním hrdinou je bohatý starý mládenec s domem na pláži, který snadno dostane každou ženu. Jeho spokojený život náhle naruší jeho právě se rozvádějící v životě neúspěšný bratr Alan, který se k němu nastěhuje se svým osmiletým synkem Jackem. Proto tedy název dva a půl chlapa. 

Při natáčení ve filmových studiích byla používána moderní technika i jednoduché důmyslné triky. To umožnilo natáčet i záběry exteriéru. Například oceán, který je vidět z plážového domu hlavního hrdiny byl tvořen plátnem s fotografií oceánu.

Za plátnem bylo umístěno několik světel, jejichž pohyb tvořil iluzi vln. K pohybu květin v domě se používal tradiční větrák, ale také tenké provázky. Samotný dům s pláží se jinak natáčel v Malibu Colony nedaleko Malibu Lagoon v Kalifornii.

Klavír v domě je sice funkční, ale představitel hlavního hrdiny (Charlie Sheen) ve skutečnosti na něj neumí hrát.

 

 

Hlavní hrdina jezdí také v automobilu, kterým byl Marcedes-Benz CL 55 AMG. Zpočátku byl používán Jaguar XK8, nástupcem mercedesu byl automobil Volvo V70 starší výroby.

 

  Ashton Kutcher alias Walden Schmidt a Jon Cryer jako Alan Harper, autor fotky: Angela George [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons


V roce 2011 byl Charlie Scheen z natáčení vyhozen producentem seriálu kvůli problémům s drogami a nahradil ho v jeho roli Ashton Kutcher pod jménem Walden Schmidt.

Hlavní herecké obsazení: Charlie Sheen, Ashton Kutcher, Jon Cryer, Angus T. Jones, Marin Hinkle, Melanie Lynskey, Holland Taylor, Conchata Ferrell, Courtney Thorne-Smith, April Bowlby

 

První vysílání tohoto sitcomu proběhlo 22. září 2003 . Seriál končí posledním dílem 12. řady poprvé vysílaným 30. října 2014. Celkem bylo natočeno 262 dílů.

 

Foto, en.wikipedia.org
Foto, en.wikipedia.org Moře, en.wikipedia.org
Foto, en.wikipedia.org Foto, en.wikipedia.org
YouTube scénky ze seriálu
FB stránky seriálu
   

Originální název seriálu: Two and a Half Men, poprvé vysílán televizní stanicí CBS, získal americké televizní ocenění - Emmy

 
 
 
 


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Levné ubytování

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »
rSearch - hlídat ceny letenek

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!