Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Kde se natáčel seriál Dva a půl chlapa

SeriálTento americký komediální seriál poprvé vysílala v ČR televize Nova a poté stanice Smíchov. Hlavním hrdinou je bohatý starý mládenec s domem na pláži, který snadno dostane každou ženu. Jeho požitkářský život skladatele reklamních znělek náhle naruší právě se rozvádějící v životě neúspěšný bratr Alan, který se k němu nastěhuje se svým osmiletým natvrdlým synkem Jakem. Proto tedy název Dva a půl chlapa. 

Při natáčení ve filmových studiích byla používána moderní technika i jednoduché důmyslné triky. To umožnilo natáčet i záběry exteriéru. Například oceán, který je vidět z plážového domu hlavního hrdiny byl tvořen plátnem s fotografií oceánu.

Za plátnem bylo umístěno několik světel, jejichž pohyb tvořil iluzi vln. K pohybu květin v domě se používal tradiční větrák, ale také tenké provázky. Samotný dům s pláží se jinak natáčel v Malibu Colony nedaleko Malibu Lagoon v Kalifornii.

Klavír v domě je sice funkční, ale představitel hlavního hrdiny (Charlie Sheen) ve skutečnosti na něj neumí hrát.

 

 

Herecké obsazení: Charlie Sheen, Ashton Kutcher, Jon Cryer, Angus T. Jones, Marin Hinkle, Melanie Lynskey, Holland Taylor, Conchata Ferrell, Courtney Thorne-Smith, April Bowlby

 

Slavné osobnosti, které se objevily v některém z dílů: Megan Fox , Enrique Iglesias , Mila Kunis , Arnold Schwarzenegger , Brooke Shields , Steven Tyler, Miley Cyrus

 

Charlie Harper jezdil také v automobilu, kterým byl Marcedes-Benz CL 55 AMG. Zpočátku byl používán Jaguar XK8. Walden Schmidt pak měl elektromobil značky Fisker Karma.
   

  Ashton Kutcher alias Walden Schmidt a Jon Cryer jako Alan Harper, autor fotky: Angela George [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons


V roce 2011 byl Charlie Scheen z natáčení vyhozen producentem seriálu Chuckem Lorre kvůli problémům s drogami a nahradil ho v jeho roli Ashton Kutcher pod jménem Walden Schmidt. Chucke Lorre mimo jiné stojí za vznikem dalšího úspěšného sitcomu Teorie velkého třesku.

 

První vysílání této staromládenecké ságy proběhlo 22. září 2003 . Seriál končí posledním dílem 12. řady poprvé vysílaným 30. října 2014. Celkem bylo natočeno 262 dílů.

 

Hlavní herečtí představitelé

Charlie Sheen (Charlie Harper) známý taky především z hlavních rolí ve filmech: Četa, Wall Street, Žhavé výstřely1,2, Všichni starostovi muži, Scary Movie 3,4,5.
Jon Cryer (Alan Harper) ve filmovém světě dostal první příležitost v roce 1984 a to v komedii Žádná maličkost. Další vedlejší role následovaly v těchto filmech: Superman, Žhavé výstřely, Partneři, Muka, Rosnička.
Angus Turner Jones (Jake Harper), tohoto amerického herce lze vidět i v dalších filmech: Milionář, Hráč, Král džungle 2, Dům naruby, The Christmas Blessing.
Christopher Ashton Kutcher (Walden Schmidt) objevil se poprvé v deváté sérii, kde nahradil Charlieho Sheena. Další jeho filmové role: Hele vole, kde mám káru?, Falešná hra, Dvanáct do tuctu, Lovecká sezóna.

 


 

V roce 2010 se Angus Jones (Jake Harper) stal nejlépe placeným dětským hercem na televizní obrazovce a to ve věku 17 let. Jeho nová smlouva seriálu Dva a půl chlapa mu zaručovala příjem $7,8 mil. v příštích dvou letech, což činí $300 tis. na každou z 26 epizod.

 

   

 

Foto, en.wikipedia.org
Foto, en.wikipedia.org Moře, en.wikipedia.org
Foto, en.wikipedia.org Foto, en.wikipedia.org
YouTube scénky ze seriálu
FB stránky seriálu
   

Originální název sitocomu: Two and a Half Men, poprvé vysílán televizní stanicí CBS, získal americké televizní ocenění - Emmy

 

 

 

Zdroj videa: YouTube - Licence Creative Commons, Hollywood Entertainment,

Jak se změnili hlavní herečtí představitelé (po roce 2017)


 

 
 
 
 


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.