Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Kde se natáčel seriál Dva a půl chlapa

SeriálTento americký komediální seriál poprvé vysílala v ČR televize Nova a poté stanice Smíchov. Hlavním hrdinou je bohatý starý mládenec s domem na pláži, který snadno dostane každou ženu. Jeho požitkářský život skladatele reklamních znělek náhle naruší právě se rozvádějící v životě neúspěšný bratr Alan, který se k němu nastěhuje se svým osmiletým natvrdlým synkem Jakem. Proto tedy název Dva a půl chlapa. 

Při natáčení ve filmových studiích byla používána moderní technika i jednoduché důmyslné triky. To umožnilo natáčet i záběry exteriéru. Například oceán, který je vidět z plážového domu hlavního hrdiny byl tvořen plátnem s fotografií oceánu.

Za plátnem bylo umístěno několik světel, jejichž pohyb tvořil iluzi vln. K pohybu květin v domě se používal tradiční větrák, ale také tenké provázky. Samotný dům s pláží se jinak natáčel v Malibu Colony nedaleko Malibu Lagoon v Kalifornii.

Klavír v domě je sice funkční, ale představitel hlavního hrdiny (Charlie Sheen) ve skutečnosti na něj neumí hrát.

 

 

Herecké obsazení: Charlie Sheen, Ashton Kutcher, Jon Cryer, Angus T. Jones, Marin Hinkle, Melanie Lynskey, Holland Taylor, Conchata Ferrell, Courtney Thorne-Smith, April Bowlby

 

Slavné osobnosti, které se objevily v některém z dílů: Megan Fox , Enrique Iglesias , Mila Kunis , Arnold Schwarzenegger , Brooke Shields , Steven Tyler, Miley Cyrus

 

Charlie Harper jezdil také v automobilu, kterým byl Marcedes-Benz CL 55 AMG. Zpočátku byl používán Jaguar XK8. Walden Schmidt pak měl elektromobil značky Fisker Karma.
   

  Ashton Kutcher alias Walden Schmidt a Jon Cryer jako Alan Harper, autor fotky: Angela George [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons


V roce 2011 byl Charlie Scheen z natáčení vyhozen producentem seriálu Chuckem Lorre kvůli problémům s drogami a nahradil ho v jeho roli Ashton Kutcher pod jménem Walden Schmidt. Chucke Lorre mimo jiné stojí za vznikem dalšího úspěšného sitcomu Teorie velkého třesku.

 

První vysílání této staromládenecké ságy proběhlo 22. září 2003 . Seriál končí posledním dílem 12. řady poprvé vysílaným 30. října 2014. Celkem bylo natočeno 262 dílů.

 

Hlavní herečtí představitelé

Charlie Sheen (Charlie Harper) známý taky především z hlavních rolí ve filmech: Četa, Wall Street, Žhavé výstřely1,2, Všichni starostovi muži, Scary Movie 3,4,5.
Jon Cryer (Alan Harper) ve filmovém světě dostal první příležitost v roce 1984 a to v komedii Žádná maličkost. Další vedlejší role následovaly v těchto filmech: Superman, Žhavé výstřely, Partneři, Muka, Rosnička.
Angus Turner Jones (Jake Harper), tohoto amerického herce lze vidět i v dalších filmech: Milionář, Hráč, Král džungle 2, Dům naruby, The Christmas Blessing.
Christopher Ashton Kutcher (Walden Schmidt) objevil se poprvé v deváté sérii, kde nahradil Charlieho Sheena. Další jeho filmové role: Hele vole, kde mám káru?, Falešná hra, Dvanáct do tuctu, Lovecká sezóna.

 


 

V roce 2010 se Angus Jones (Jake Harper) stal nejlépe placeným dětským hercem na televizní obrazovce a to ve věku 17 let. Jeho nová smlouva seriálu Dva a půl chlapa mu zaručovala příjem $7,8 mil. v příštích dvou letech, což činí $300 tis. na každou z 26 epizod.

 

   

 

Foto, en.wikipedia.org
Foto, en.wikipedia.org Moře, en.wikipedia.org
Foto, en.wikipedia.org Foto, en.wikipedia.org
YouTube scénky ze seriálu
FB stránky seriálu
   

Originální název sitocomu: Two and a Half Men, poprvé vysílán televizní stanicí CBS, získal americké televizní ocenění - Emmy

 

 

 

Zdroj videa: YouTube - Licence Creative Commons, Hollywood Entertainment,

Jak se změnili hlavní herečtí představitelé (po roce 2017)


 

 
 
 
 


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!