Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Kde ve světě se mluví italsky?

Odhaduje se, že italsky mluví kolem 100 milionů lidí, a to ve více než 30 zemích světa. Italština patří mezi románské jazyky a její základy můžeme hledat opět v latině. Chcete-li se italsky naučit, pak vězte, že mezi románskými jazyky patří k těm nejjednodušším. A několikrát byla zvolena jako nejlibozvučnější na světě.

 

 

Oficiálním jazykem se stala v roce 1861. Jako úřední jazyk je používána v  Itálii, San Marinu a Vatikánu, ve švýcarských kantonech Ticino a Grigioni, dále na Maltě a Kostarice, v některých oblastech Slovinska a Chorvatska, Bosny a Hercegoviny a v Albánii. V Jižní Americe se italštinou hovoří ponejvíce v Argentině, Venezuele a v Brazílii; italština je rozšířená i v USA, Kanadě, na Filipínách a v Austrálii, a také v Saudské Arábii, Egyptě, Tunisku a Eritreji.

 

V Itálii má tento jazyk spoustu nářečí, kupříkladu dialekt toskánský, piemontský, umbrijský a další. Kromě toho je tu sicilština, sardština a benátština, které patří též k dialektům, ale zároveň jsou uznány jako samostatné jazyky.

Italština a hudba

Pro svou zvukomalebnost (eufonie, onomatopoie) zakotvila italština právě v hudbě (opera, liturgická hudba) a v hudební terminologii (allegro, presto, staccato, atd.), která se postupně rozšířila do celého světa.

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 21.12.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.