Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Koronavirus a cestovní pojištění: Odpovědi na otázky, které by vás mohly zajímat

Ač se na první pohled zdá, že jsou naše hranice spíše uzavřené než otevřené, ve skutečnosti je cestování do mnoha destinací možné i navzdory trvající pandemii. A stejně jako v době „předkoronavirové“ by se měl svědomitý cestovatel před cestou do zahraničí pojistit pro případ nečekaných výdajů. Jak se pojišťovny k aktuální situaci staví a jak je to s cestovním pojištěním a onemocněním COVID-19? Na nejpalčivější otázky jsme se zeptali u ERGO pojišťovny a dostali na ně uspokojivé odpovědi.

 

 

Lze se připojistit na riziko onemocnění koronavirem?

Možnost „připojištění na koronavirus“ sice ERGO pojišťovna nenabízí, ale v rámci pojištění do zahraničí poskytuje nad rámec pojistných podmínek případná pojistná plnění z výloh i v destinacích, do kterých MZV z důvodu pandemie nedoporučil cestovat. To vše za podmínky, že pojištěnec dodrží podmínky pro vstup.

Lze si sjednat storno zájezdu?

Jednotlivé země mohou prakticky ze dne na den zavřít hranice, a proto je otázka ohledně připojištění storna zájezdu opravdu na místě – tuto možnost však pojišťovna dočasně pozastavila a nárok mají pouze klienti, kteří se pojistili v době, kdy byla daná země z pohledu správního orgánu bezpečná.

 

 

Uhradí pojišťovny náklady související s onemocněním COVID-19?

ERGO pojišťovna hradí pojištěncům veškeré náklady spojené s onemocněním COVID-19 s výjimkou úhrady nákladů souvisejících s karanténou, preventivními opatřeními, omezením pohybu osob a testováním.

Co když vás v zahraničí zastihne nečekaná karanténa?

Pokud vás okolnosti (nečekané vyhlášení karantény) přinutí v zahraničí setrvat déle, ERGO pojišťovna automaticky prodlouží platnost sjednaného cestovního pojištění, a to po celou dobu trvání prodlouženého pobytu.

 

Chcete-li si sjednat cestovní pojištění online, pokračujte na stránky ergo.cz, kde zároveň najdete další odpovědi na otázky na téma cestovní pojištění a covid. V případě platby kartou vás bude pojištění chránit s okamžitou platností.

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 01.10.2020


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.