Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Las Palmas Gran Canaria na Kanárských ostrovech

Foto, en.wikipedia.orgNejrozlehlejší město na Kanárských ostrovech založili roku 1478 španělští  conquistadoři. Nedlouho poté si vydobylo pověst důležitého námořního přístavu pro lodi plující kolem afrického kontinentu a směřující do Ameriky. Jeho velké bohatství však vábilo také pozornost pirátů. V roce 1599 jej vyrabovali holandští dobrodruzi.

Na konci 19. století tady businessman sir Alfred Lewis Jones založil společnost Gran Canari Coal Company a město začalo prosperovat. Přístav se stal hlavní zastávkou na transatlantické trase a kolem něj vyrostlo nové město. V roce 1927 získalo Las Palmas statut správního střediska východní provincie Kanárských ostrovů, kterou tvoří Gran Canaria, Fueteventura a Lanzarote.

Díky své bohaté historii nabízí spousty historických staveb, které stojí za zhlédnutí. Nechybí tu samozřejmě ani pláže a všechna potřebná zařízení k ideálnímu odpočinku při mořském pobřeží.

Rozloha  -101 km²

Ostrov - Gran Canaria

Počet obyvatel - 377 250

Založeno – 24. června 1478

Nabídka ubytování v Las Palmas Gran Canaria přes booking.com

Foto, en.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org


*Autor úvodní fotky - Pepelopex, creative commons

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.