Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Lázně Slatinice

Lázně, cs.wikipedia.orgMěsto Olomouc jistě všichni znáte, kousek od něj se se nachází obec Slatinice, kde narazíte na zajímavé lázně, které stojí za návštěvu.

K léčbě je zde využíván pramen středně mineralizované vody, který napomáhá například při nervových, kožních nebo i onkologických onemocněních.

V těchto lázních je ale léčeno například i pochroumané pohybové ústrojí nebo problémy s oběhových ústrojím.

Slatinice slouží lidem již od 16. století a mají opravdu dobrou pověst. Lázně ale dlouhou dobu měly problém s výstavbou, nakonec se ale vše podařilo a dnes si zde můžete dopřávat zaslouženého odpočinku a léčivých účinků minerálních vod.

 

Slatinice

Zdroj: openstreetmap.org

 

Web lázní  Mapa města

 

Zdroj: You Tube, Creative Commons, Josef Zavadil, Lázně Slatinice

 

 

Lázeňské domy

Lázně, cs.wikipedia.orgLázně Slatinice nabízejí dnes již 5 lázeňských domů. Každý z nich je něčím výjimečný, v něčem lepší a Lázně, cs.wikipedia.orgv něčem naopak horší. Pro skutečně náročné klienty doporučujeme Lázeňský dům Balnea, který má 4 hvězdičky. Mezi další patří například lázeňský dům Morava nebo Mánes.

 

Lázeňský dům Balnea

Jak již bylo řečeno, lázeňský dům Balnea je vhodný především pro opravdu náročné klienty, kteří hledají tu nejlepší kvalitu. Balnea stojí na kopci Příhon, takže z pokojů se mohou klienti kochat překrásným výhledem do okolí. Samozřejmostí jsou zde rehabilitační prostory, dále také bazén nebo fitness.

 

Lázeňský dům Morava

Tento lázeňský dům je hlavním centrem celých lázní. Lázeňský dům Morava je historickou budovou, kde najdete například restauraci, knihovnu nebo také prostory vodoléčby, takže zde samozřejmě nechybí ani bazén. Často se zde pořádají nejrůznější společenské akce, jako například taneční večery nebo koncerty vážné hudby.

 

Lázně, cs.wikipedia.orgLázeňský dům Morava, By Jiří Komárek (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

 

Lázeňský dům Mánes

Mánes nabízí ubytování lázeňských hostů v jednolůžkových nebo dvojlůžkových pokojích. Jsou zde prováděny nejrůznější rehabilitační cvičení a také masáže. Lečí se zde především pacienti s problémy s pohybovým ústrojím.

 

Ubytování ve Slatinicích a okolí na booking.com

Olomouc

Ubytování Slatinice - Penzion U Veterána   Cena na noc pro dva - 1 400 Kč

*Autor úvodní fotky - By Jiří Komárek (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

 
Mohlo by vás zajímat: přehled více i méně známých lázní v ČR
 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.