Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Lednicko-Valtický areál: Klenot jižní Moravy, který nabízí spoustu možností pro letní dobrodružství

Ať už jste vášnivými cestovateli, či hledáte hezkou destinaci pro letní dovolenou, Lednicko-Valtický areál je skvělou volbou. Těšit se můžete na poznávání historie, krásy přírody i architektonické skvosty. Areál je součástí UNESCO, rozhodně tak jde o místo, které byste si neměli nechat ujít. Čeká vás zde řada zajímavých míst, která stojí za prozkoumání.

 

Zámek Lednice

Na pravém břehu řeky Dyje stojí Lednice – pohádkový zámek, který je nedílně spjatý s rodem Lichtenštejnů. Historie tohoto místa sahá až do 13. století, nicméně svou dnešní novogotickou podobu získalo až v 19. století. V interiéru zaujmou krásné kazetové stropy, dobový nábytek či třeba mramorové krby. Vybírat můžete ze tří prohlídkových okruhů a poznat tak reprezentační sály, soukromé apartmány či dětské pokoje, ve kterých je výstava loutek.

 

 

Zajímavostí je sklepení, ve kterém se nachází umělá barokní krápníková jeskyně. Za prohlídku stojí celý areál, včetně Janohradu a Minaretu. Ta nejkrásnější místa můžete objevovat na kole, pěšky, či třeba vyrazit lodí po Dyji.

Ubytování Lednice nabízí příjemné zázemí, kde můžete načerpat síly na objevování této krásné lokality. Má totiž mnoho co nabídnout.

Rozhledna Minaret

V areálu zámeckého parku Lednice se nachází jediný minaret u nás. Jde o 60metrovou rozhlednu, ze které za hezkého počasí spatříte půvabné okolí, dohlédnout lze dokonce až do Vídně. Okouzlující stavba nabízí jedinečný zážitek, nádherné výhledy vás nadchnou svou malebností.

Apollonův Chrám

Neměli byste si nechat ujít Apollonův chrám, který stojí na břehu Mlánského rybníka. Jde o významnou architektonickou památku, která je působivá. Chrám se pyšní osmi dórskými sloupy, nicméně hlavním lákadlem je terasa se zábradlím – tato vyhlídka nabízí krásné výhledy do okolní krajiny. Jedinečný je i interiér stavby, který je zdoben různými mytologickými výjevy.

Celý areál nabízí hned několik romantických míst, jejichž atmosféru si nejlépe užijete ve dvou. Pokud hledáte jedinečné místo pro zásnuby, Lednicko-Valtický areál je ideální. Stačí jen zvolit místo, které se vám líbí nejvíce a pak už můžete vybírat diamantové prsteny.

Zámek Valtice

Pokud vyrazíte do Lednice, je dobré tento výlet spojit i s návštěvou Valtic. Lednicko-Valtický areál se skvěle hodí i pro vícedenní dovolenou, nejen v létě vás zde čekají příjemné procházky – na relativně malém prostoru se nachází spousta zajímavých míst, mezi kterými zvládnete cestovat i pěšky.

Zámek Valtice má dlouhou historii, původně šlo dokonce o hrad. I zde vás čekají poznávací okruhy, prohlédnout si můžete i výstavu. V areálu jsou další zajímavá místa, například zámecká kaple či barokní divadlo. A samozřejmě nechybí rozlehlý park.

 

 

Skvělou volbou je i ubytování ve Valticích. I z této obce to je totiž všude kousek, díky propojení areálu. Záleží tak pouze na vás, jaké místo preferujete.

Muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny

Když už budete mít dost přírody, můžete načerpat zajímavé informace ve valtickém muzeu. To nabízí tři stále expozice, dvě z nich jsou zaměřeny na vinařství a zpracování dalšího ovoce a zeleniny. Ta třetí vás pak blíže seznámí s přírodou v této lokalitě, zaměřena je zejména na živočichy. Kromě toho jsou zde různé krátkodobé výstavy a programy, pokud tedy plánujete cestu, vyplatí se sledovat aktuality.

Lednicko-Valtický areál je jednoduše okouzlující. Kombinuje působivé historické zámky i další architekturu, půvabné parky a spoustu skvělých rozhleden. Pokud chcete poznat krásy jižní Moravy, tato lokalita by na vašem seznamu rozhodně neměla chybět. Na své si zde přijdou milovníci přírody, historie, architektury, ale i vína.

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.07.2023


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.