Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Letiště Kansai (KIX)

en.wikipedia.orgLetiště Kansai bylo vybudováno a na umělém ostrově, který leží 5 km od japonského města Ósaka. Stavba aeroportu trvala 6 let, vyšla na 17 miliard dolarů. Provoz zde začal fungovat roku 1994.

 

Samotné vybudování umělého ostrova nebylo samozřejmě nic jednoduchého, protože moře je hluboké 20 metrů a dno je z mělkého bahna.

Postavit letiště na uměle vybudovaném ostrově bylo ale nejlepším řešením, a to z toho důvodu, že město Ósaka lemují hory, proto zde již nebyl prostor pro nový vzdušný přístav.

 

 

Takový ostrov však má i své stinné stránky. Bylo nutné vyřešit problém klesání ostrova, proto byly sestaveny mohutné písty, které by klesání měly zabránit. Ostrov je spojen s pevninou jakýmsi mostem nazývaným Nebeská brána, po spodní části lze cestovat po železnici, vrchní část brány je určena pro automobily.

 

cs.wikipedia.org

 

Web: www.kansai-airport.or.jp

Odlety a přílety


Letiště může fungovat nonstop 24 hodin denně, protože je dostatečně vzdáleno od lidských obydlí.

Letištní budova má neskutečné rozměry a najdete tu nespočet služeb. Rozloha letištního terminálu je zhruba 1,7 kilometru.

Přílety a odlety propojuje kaňon, díky kterému ušetříte mnoho času. Nejen že tu najdete mnoho bankomatů, ale v jednom z podlaží je dokonce banka. Směnárny a velké množství ostatních služeb je samozřejmostí.

 

cs.wikipedia.org

 

Bezdrátový internet je zdarma.

Ani hladovět nebudete, protože v letištní budově je i spousta restaurací a kaváren. Na téměř každém rohu najdete informace, kde vám poskytnou případné rady v nesnázích.

 

cs.wikipedia.org

 

Přímo v aerálu aeroportu můžete využít hotel, který se zde nachází. Kromě něj najdete poté kousek od letiště další 3 hotely, kde je možné se ubytovat v případě, kdy čekáte na váš let nebo se letadlo zpozdí. Pokud si po příletu budete chtít zapůjčit automobil, je to možné u autopůjčoven, které se nachází přímo na letišti.

Tento vzdušný přístav je pro Evropany jakousi senzací, protože letiště takového formátu v Evropě nenajdete. Zvláštností už je jen to, že byl vybudován na umělém ostrově a musíte se k němu dostat z pevniny přes moře.

 

Letenky z Prahy

Kansai

Trasa letu z Prahy s přestupem ve Stockholmu, přehled tarifů ve vyhledávači letenek Kiwi.com

 

 Ubytování

 Přehled hotelů v blízkosti aeroportu

Kansai

Ubytování v destinaci: Kansai: Izumi - Sano přes portál booking.com

Kansai ubytování

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 09.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.