Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Letiště Maastricht

MSTOficiální název zní Maastricht Aachen Airport a toto malé regionální letiště byste našli vzdálené asi 9 kilometrů na severovýchod od centra Maastrichtu.

   
   
   
Kód: MST


 

O letišti Maastricht

Vzdor jeho velikosti se nicméně dnes jedná z hlediska nákladní dopravy dokonce o druhé nejvytíženější letiště v celém Nizozemí. Poslední statistické údaje hovoří celkem zhruba o 92 500 tunách nákladu. Počet cestujících dle nejnovějších informací pohybuje přibližně okolo 360 000.

 

 

První plány na vybudování letiště v této lokalitě sahají až do roku 1919. Řešilo se však konkrétní umístění letiště, o zdržení se postaraly také diskuse nad jeho financováním. Plány v konečné fázi zabrzdila rovněž druhá světová válka. Vůbec poprvé tak mohlo být letiště otevřeno až roku 1945. Vzniklo za méně než dva měsíce. Nedlouho poté přešlo do rukou nizozemské vlády a mohly zde být realizovány též civilní lety.

 

 

V roce 2013 to přitom s existencí letiště nevypadalo nikterak příznivě, hrozil mu bankrot. Finanční problémy se nicméně nakonec podařilo úspěšně odvrátit a provoz letiště zůstal zachován. V současné době se tak pro cestující stává cílem především v rámci sezónních letů do destinací oblíbených pro letní dovolené.

 

Adresa: GPS souřadnice:
Vliegveldweg 90, Zeměpisná délka:5° 46' 24'' E
Maastricht, Zeměpisná šířka:50° 54' 39'' N
6199 AD,  
Nederland  

Kde sehnat noclech?

Letiště nabízí pro pasažéry i adekvátní zázemí v podobě ubytování. Využít můžete při svých cestách i služeb celé řady zdejších hotelů.

Jednou z nejbližších alternativ, která se pro přenocování nabízí, tak je například zhruba dva kilometry vzdálený B&B Rose Court. Příjemná atmosféra s kontinentální snídaní, bezplatnou wifi a prostornou koupelnou činí z B&B Rose Court mezi hosty ideální výchozí bod pro prozkoumávání nejbližšího okolí. Potěší i možnost strávit čas na nádherné terase.

Prahnete-li po luxusním ubytování, neměli byste váhat s rezervací ve čtyřhvězdičkovém hotelu Château St. Gerlach, který se od letiště nachází zhruba pět kilometrů daleko. Čekají tu na vás prostorné pokoje s wifi, wellness, salonek a restaurace, kde ochutnáte francouzskou kuchyni včetně vína. K relaxaci poslouží i překrásná zahrada.

Château St. Gerlach

Cena za noc od 2 650 Kč


 

 

Čtěte také:

Letecky do Holandska za 761 Kč


 

Vložil/a: Daniel Česák 08.05.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.