Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Letiště Řešov (RZE)

LetištěŘešov (polsky Rzeszów) je město ležící v jihovýchodním Polsku. Jedná se o kulturní a hospodářské centrum a především o významnou dopravní křižovatku. Zhruba 10 km od centra města se pak nachází mezinárodní letiště Řešov-Jasionka.

 

 

Základní informace o letišti

Dnes se jedná o sedmé nejvytíženější letiště v zemi. Jeho historie se začíná psát rokem 1945, nicméně ještě několik následujících let se muselo potýkat s důsledky války, než bylo plně obnoveno. Pravidelné mezinárodní lety se na tomto letišti datují do roku 2008 a hned v následujících dvou letech také zaznamenalo doslova raketový nárůst provozu v oblasti osobní dopravy, a to o téměř 20 %.

V roce 2012 přišlo proto na řadu otevření nového terminálu. Vybavené je jednou přistávací dráhou, která drží rekord: Je druhou nejdelší v Polsku.

 

Odlety a přílety přes flightradar24.com

Web tohoto aeroportu: www.rzeszowairport.pl

 

Mapa

Mapa: zdroj - openstreetmap.org

Pravidelné lety zde nyní provozuje tuzemský dopravce LOT Polish Airlines a německá společnost Lufthansa Regional. Charterové lety organizuje taktéž domácí Enter Air. Britský nízkonákladový dopravce Ryanair zajišťuje lety jak pravidelné, tak i sezónní, a to na řecký ostrov Korfu aj. Možná i vy tak na toto letiště zamíříte na svých nejen prázdninových cestách. A jaké možnosti ubytování mají zájemci v jeho bezprostředním okolí?

 

 

Možnosti ubytování poblíž letiště

Ti, kteří potřebují dostatečný komfort, by si měli rezervovat pokoj ve čtyřhvězdičkovém Alabaster Rezydencja. Ten se nachází ve vzdálenosti přibližně 5 km od letiště. K dispozici zde tak hosté mají například zdarma připojení k wifi, ale také volný vstup do wellness centra. Za příplatek můžete navštívit i saunu. Povolena jsou domácí zvířata a řada zájemců ocení i bezbariérový přístup.

 

Hotel

 

Nejbližší možnost naproti tomu představuje pouhých pět minut (cca 2,5 km) vzdálený Blue Diamond Hotel Active SPA. Navíc oceníte jeho umístění v klidné lokalitě sportovního areálu. Disponuje vlastní relaxační zónou s bazénem, saunou a mnoha dalšími. Také tady můžete ochutnat polskou i mezinárodní kuchyni.

 


*Autor úvodní fotky - By Michalooo24 (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.