Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Letiště Sao Paulo (GRU)

en.wikipedia.orgCelý oficiální název zní São Paulo–Guarulhos International Airport. Leží v obci Guarulhos, ve vzdálenosti zhruba 25 km od největšího brazilského města São Paulo. Jedná se o největší a nejrušnější letiště v zemi, které v roce 2015 přepravilo skoro 39 000 000 pasažérů.

Web aeroportu: www.gru.com.br/en

Historie tohoto letiště se začíná psát rokem 1967. Tehdy došlo k boomu letecké dopravy, ovšem infrastruktura tomu neodpovídala. Bylo ji tedy potřeba obnovit, což vyústilo na základě strategických plánů ve výstavbu mimo jiné také letiště v São Paulo.

Stavět se začalo v srpnu 1980, zahájit provoz mohlo letiště o pět let později. Začalo se se dvěma přistávacími drahami a dvěma terminály.

 

Trasa letu

   Trasa letu z Prahy (PRG) s jedním přestupem, přehled tarifů na Kiwi.com

 

en.wikipedia.org

 

Po značných průtazích teprve v roce 2011 mohl být dostavěn terminál třetí. Následně si letiště od roku 2011 prošlo rozsáhlou rekonstrukcí, protože jeho dosavadní kapacita se ukázala coby nevyhovující. Druhá etapa rozsáhlé modernizace skončila v první polovině roku 2016.

Odlety a přílety

 

Město Sao Paulo

Jde o největší město Brazílie, ale také celé Latinské Ameriky, které dnes má téměř 12 000 000 obyvatel. Rozkládá se na březích řeky Tiete. V současnosti je pokládáno za světovou metropoli a stalo se centrem vědy a kultury, politiky, ekonomiky.

Zejména hospodářský význam města je pro Brazílii značný, soustředí se sem zhruba polovina veškerého průmyslu. Základ této důležité úloze položilo hlavně pěstování, zpracování a export kávy. A gastronomie představuje další zásadní odvětví. Našli byste tu mnoho restaurací, řada z nich navíc nikdy nezavírá, bavit se lze čtyřiadvacet hodin denně. Rušný společenský život ve městě rozhodně jen kvete.

 

en.wikipedia.org

 

Počátky historie města se datují do 16. století, kdy jej založili portugalští jezuité. Původními obyvateli byli indiáni a bílí osadníci a míšenci. Nyní většinu zde žijících obyvatel tvoří imigranti, především ti z Asie, početné zastoupení má rovněž komunita italská.

Turisté objevují ovšem toto zajímavé místo jen velmi pomalu. Problém představuje především značně znečištěné ovzduší, které k návštěvě příliš neláká.

 

Sao Paulo - ubytování

Sao Paulo

 

Čtěte také:

Jak vypadá letenka?

Doba letu do Brazílie

Letiště v Brazílii

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 01.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.