Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Letiště Yangon (Rangún)

cs.wikipedia.orgYangon International Airport leží přibližně 15 kilometrů severně od centra Yangonu, což je hlavní město regionu Yangon a zároveň i bývalé hlavní město Myanmaru (Barmy). Yangon je přitom novější pojmenování, jiný a v češtině obvyklejší název zní Rangún.

Zdejší letiště zůstává tím nejvytíženějším v zemi, přestože lze všeobecně říci, že infrastruktura v celém státě obecně příliš rozvinutá není a v porovnání s jinými světovými letišti se tak Yangon řadí spíše k těm menším.

Nicméně od roku 2003 byla zahájena jeho modernizace a od roku 2011 též i rozšiřování kapacity tak, aby v budoucnu dokázalo obstát i ve srovnání s předními letišti ve světových metropolích.

Tento vzdušný přístav disponuje dvěma terminály, které  jsou od sebe vzdáleny přibližně pět minut chůze.

Cena letenek z Prahy do této destinace na webu Skyscanner

cs.wikipedia.org

   Autor fotky - volné dílo

 

Kód aeroportu: RGN

Odlety a přílety


Železnice:

V blízké vzdálenosti od terminálů se nachází železniční stanice, odkud jezdí místní vlaky (Yangon Circular Railway) na hlavní vlakové nádraží. Jízda do města trvá cca 45 minut a cena jízdenek je velmi nízká (cca 1 USD).

Z nádraží Yangon Central jezdí vlaky do Mandalay (doba jízdy 13 h, cena jízdného cca 40 USD) a dalších destinací v celé zemi.

 

Ubytování v Yangonu a okolí

Ke stálému zlepšování dochází stejně tak i v oblasti ubytovacích služeb. V minulosti se přímo v letištním komplexu žádné hotely nenacházely. Nabídka trpěla omezenosti i v bezprostředním okolí letiště a asi nejlepší možnosti tak bylo uchýlit se přímo do centra města. Dnes lze využít například služby blízkého Seasons Of Yangon Hotel situovaného přímo u terminálu. Z letiště to sem budete mít zhruba tři minuty chůze. Tříhvězdičkový hotel si v roce 2013 prošel renovací. Proto nabízí standardně vybavené pokoje s TV, dostupným připojením wifi, bezplatným parkováním a mnoha dalšími službami včetně venkovního bazénu nebo posilovny.

Zhruba ve vzdálenosti jednoho kilometru se nalézá Myanmar Life Hotel. Podobně jako řada dalších skýtá z pokojů nádherný výhled do zeleně. I jinak je ovšem ubytování ve tříhvězdičkovém hotelu na dobré úrovni. Najdete zde konferenční sál, součástí pokojů je minibar, všechny disponují rovněž klimatizací a z hotelu je zajištěna zdarma taktéž doprava na letiště.

Především z důvodu poměru ceny a kvality poskytovaných služeb si mezi hosty vysloužil oblibu i od letiště zhruba necelý kilometr položený Roly's Hostel. Pokoje jsou klimatizované, nekuřácké a ubytovaní mohou využít i terasu s překrásným výhledem do okolí, případně také zahradu. Počítat je zapotřebí se sdílenou koupelnou pro každý pokoj.

 

Yangon

   Mapa hotelů v blízkosti tohoto vzdušného přístavu


*Autor úvodní fotky - volný zdroj

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 07.12.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.