Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Letiště Dayton (DAY) ve státě Ohio

en.wikipedia.orgOficiální název zní James M. Cox Dayton International Airport. Letiště leží ve vzdálenosti zhruba šestnáct kilometrů od centra Daytonu, města v severovýchodním americkém okrese Montgomery County.

Jde o třetí nejrušnější i třetí největší letiště v celém Ohiu. Za loňský rok jím prošlo více než milion pasažérů. Dnes zde působí patnáct dopravců a cestující se s nimi mohou dostat do šestnácti destinací.

Vůbec první letiště vzniklo již v roce 1928 na předměstí Daytonu. V roce 1936 se přejmenovalo na obecní letiště a názvů za svou historii vystřídalo ještě několik. Jméno bývalého guvernéra státu Ohio v něm nosí od roku 1952.
V roce 1989 absolvoval tento aeroport nákladnou rekonstrukci terminálu a modernizace pokračovala ještě mezi roky 1998 a 2002.

 

 

V roce 2009 se dočkal završení projekt zaměřený především na zvýšení bezpečnosti letového provozu a v roce 2011 mohla vzniknout nová kontrolní věž. Dnešní rozloha činí 1,7 ha a nacházejí se zde tři přistávací dráhy.


 Web: www.flydayton.com

 

en.wikipedia.org

 

Odlety a přílety na webu aeroportu
Kde leží? Mapa
Flightradar24.com - arrivals, departures

 

Flightradar24Stát Ohio

 
Ohio je státem na středozápadě USA, respektive spojuje severovýchod a středozápad. Severní hranici tvoří jezero Erie. V jazyce původních en.wikipedia.orgobyvatel znamená název „krásná řeka“. Hlavním městem toho hustě osídleného státu se stal Columbus. Žije zde přes 11 500 000 obyvatel.

A vůbec prvními lidmi, kteří tuto lokalitu osídlili, byli již okolo roku 13 000 před naším letopočtem Nomádi. Až posléze se sem dostali první Evropané.
Vzhledem ke svojí geografické poloze jde především o významnou dopravní tepnu protkanou sítí dálnic. Díky mírnému podnebnému pásu převažuje na většině území kontinentální klima a velmi malý výskyt tornád a zemětřesení. Počasí se vyznačuje poměrně nízkým množstvím srážek a typická jsou rovněž horká léta.


Ohio dostalo také přezdívku Kaštanový stát, to podle stromu jírovec maďal neboli kaštanu. Těch se tu vyskytuje hojné množství a také se tato dřevina stala oficiálním státním stromem. Typickou tvář tomuto státu vetkla rovněž kultura velmi početné komunity Amišů.

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.