Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Levné letenky po Evropě i do celého světa? Nic nemožného

Cestujte po Evropě nebo do celého světa s těmi nejlevnějšími letenkami, které můžete na internetu najít. Klíčem k levným letenkám je právě internet, kde existuje celá řada praktických vyhledávačů, které vám pomohou najít tu nejlepší nabídku pro vámi vyhledávaný spoj. Tímto způsobem vyhledávají nabídky letenek zejména baťůžkáři, tedy individuální cestovatelé, kteří si oblíbili způsob nízkonákladového cestování. Uvažovali jste o tom, že si to zkusíte také? Pokud znáte nějaký světový jazyk a v neznámém prostředí se jen tak neztratíte, není důvod to nezkusit.

 

 

Jak ušetřit na ceně letenky?

Právě proto, že je cestování díky levným letenkám dostupnější než kdy dříve, se stalo individuální cestování v posledních letech tolik populární. Je tomu skutečně tak, s batohem na zádech dnes cestuje mnohem více lidí, než tomu bylo třeba ještě před deseti lety. A jak vlastně najít ty nejlevnější letenky? Velmi jednoduše využijete již zmiňovaných vyhledávačů, pomocí kterých můžete velice snadno:

 

- Porovnat jednotlivé nabídky letenek

- Upravovat kritéria vyhledávání

 

Díky vyhledávačům máte v rukou velice silný nástroj. Řekněme, že si zvolíte letiště, ze kterého chcete letět a zároveň cílovou destinaci. Pokud se vám nelíbí nabízené ceny, můžete třeba vyzkoušet jiné letiště v cílové destinaci. Vždy se vám zároveň zobrazí více spojů od různých leteckých společností, které se mohou lišit například počtem přestupů. Ty mohou být také velmi důležitým kritériem výběru.

Samozřejmostí je při vyhledávání si zvolit termín odletu a návratu domů. Termín návratu je důležitý tehdy, pokud kupujete zpáteční letenku. Pokud máte termín návratu pohyblivý, o to větší svobodu pravděpodobně máte při cestování a upřímně vám závidíme. Na druhou stranu koupě zpátečních letenek bývá často cenově výhodnější.

 

Populární evropské destinace

Mezi baťůžkáři jsou sice velmi oblíbené vzdálené exotické země, ale také v Evropě je co obdivovat. Můžete zde navštívit celou řadu romantických míst, které se pro vás stanou nezapomenutelným zážitkem. Mezi často vyhledávané tak patří letenky do Francie, která je skvělou volbou třeba pro všechny zamilované páry. Však navštívit třeba Paříž, to je skvělý dárek pro drahou polovičku nejen ke svatému Valentýnu.

V Evropě si ale každý najde to své. Létá se hodně také do Amsterdamu, létá se do Itálie do Benátek, do Milána či Říma. Je to jen na vás, která destinace bude tou pravou pro vaše nadcházející zážitky.

 

 

Pozor na to, co vlastně zahrnuje cena letenek

Rozhodně se vyplatí zajímat se o to, co všechno je zahrnuto v ceně vašich letenek. Překvapení vás může potkat zejména u nízkonákladových společností, kdy může být cena letenek nakonec navýšena o radu poplatků. Typicky to může být třeba:

 

- Poplatek za odbavení kufru

- Poplatek za nadlimitní hmotnost zavazadla

- Poplatek za větší rozměry kabinového zavazadla

 

Poplatků zkrátka může být celá řada. Některé nízkonákladové aerolinky třeba mají v ceně letenek pouze kabinové zavazadlo. Odbavení kufru si tak musíte zaplatit zvlášť. Sledujte také limity hmotnosti zavazadel. Často jsou velmi omezené. Je dobré vědět, jak velké zavazadlo si můžete vzít na palubu. Podívejte se proto rovněž na dovolené rozměry kabinového zavazadla u vámi zvolené aerolinky.

 

 

Další možnosti nákupu levných letenek

V případě nákupu letenek ale můžete na internetu využít více příležitostí ke slevě. Pro nákupy na internetu jsou už dlouho populární slevové kupóny. Je to zejména nákup různého druhu zboží. Díky nim ale můžete získat také slevy na letenky. Není důvod nevyužít všechny možnosti, které vám umožní cestovat letadlem co nejlevněji. Mnohdy zjistíte, že třeba po Evropě vás to při konečném zúčtování letecky vyjde mnohem lépe než v případě jiných druhů dopravy.

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.02.2020


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.