Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Zorientujte se v budapešťské MHD

Kouzelná Budapešť je pro běžného turistu s batůžkem velmi přátelská. Historické perly je možné navštívit pěšky. Z dopravních prostředků můžete po Budapešti využívat téměř všechny známé, znát systém jízdenek se vyplatí.

 


Městská hromadná doprava v nostalgickém kabátu

Vozový park městské hromadné dopravy v Budapešti zahrnuje nejen autobusy, trolejbusy, tramvaje a metro. Patří sem i příměstské vlaky, pozemní lanovka, sedačková lanovka, zubačka a lodě. I když budete procházet kolem pamětihodnosti pěšky, jednu cestu městkou hromadnou dopravou si nenechte ujít. Pod Andrássyho třídou vede linka metra M1. Nejstarší žlutá linka metra má stanice v původním vzhledu od jejich otevření. Dokonce je tato trasa zapsaná jako kulturní dědictví UNESCO.

 

 

Metro linka M1

Metro linka M2

Metro linka M3

Metro linka M4

Metro linka M5

       
           

 

 

Mapa metra, zdroj: Somebody, CC BY 3.0  (reativecommons.org)], Wikimedia Commons

 

Jízdenky v Budapešti

Jedna jízda v Budapešti stojí 300Ft, není přestupní. Přestupní vychází na 470Ft. Výrazně se na dopravě za krátký pobyt ušetřit nedá. Jde spíše o pohodlí, protože jízdenky se nedají koupit v každé stanici. Je vhodné mít při sobě blok deseti jízdenek, abyste se nemuseli zdržovat tím, kde jízdenku zakoupit. Také si můžete zakoupit jízdenku jednodenní za 1 550Ft, dále také třídenní nebo dokonce týdenní. Deset jízdenek v bloku se prodává za 2 700Ft. Nevyplatí se v Budapešti riskovat a jezdit bez jízdenky. Kontroly jsou téměř v každé stanici metra.

 

Vhodné spojení vyhledejte např. na Idosu: http://mapy.idos.cz/budapest

 

Jízdenky pro úplné pohodlí

S budapešťskou kartou můžete využívat všechny dopravní prostředky po dobu 45 hodin. Stojí 6 300Ft nebo 7 500Ft pro 75 hodin. Cestovat na ni může jeden dospělí a jedno dítě do 14 let.

 

 


 

 

Hlavní nádraží v hlavním městě Maďarska:

Budapest-Keleti pályaudvar


Hlavní vchod

 

Mapa budapešťského nádraží, zdroj - openstreetmap.org

 

Autor: Iva Vendolská

 

 

               
           

Mohlo by vás zajímat: Letiště Budapešť (BUD)

 
           

Vlakové nádraží Budapešť- Keleti pályaudvar

 
               

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.08.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.