Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

MAGICKÉ IRSKO - LIMERICK A OKOLÍ

Irsko je překrásná země. Sama jsem měla možnost rok tento zelený ostrov obývat a zůstal mezi mými favority na cestách. Mým domovem bylo město Limerick.

 

LIMERICK

je starobylé město ležící na mohutné řece Shannon. Živé město plné muzeí a krásné architektury. A jelikož jsem zde nejen pracovala, ale také poznávala místní krásy, přináším Vám alespoň šest tipů na skvostné výlety na smaragdovém ostrově. Je skoro zaručené, že Vás nadchnou a potěší zároveň.

 

King Johns Castle v Limericku

 

 

St John's Cathedral v Limericku

 

St John's Cathedral v Limericku

 

Village of Adare v Limericku

 

St. Saviour's Dominican Church, kostel v Limericku


Jeden z mnoha křížů zdobící okolí Limericku

 

hrad Adare, Desmond Castle v Limericku

 

Cliff's of Moher /Mohérské útesy/

Tato kouzelně nebezpečná pobřežní procházka mi vzala dech. Úchvatná scenérie přísně vzhlížejících útesů a rozněžnělá až sametová zeleň. Klobouk dolů, přírodo! Tento skvost naleznete od našeho Limericku po 36 kilometrech jízdy autem, tudíž nám to trvalo přes půl hodinky. Nachází se na západním pobřeží Irska v kraji zvaném Clare. Útesy se táhnou v délce zhruba 8 kilometrů a nejvyšší útes pokořil 214 metrů. Mohérské útesy pocházejí ze zříceniny ostrova Mothar. Zde to o Irsku vše platí, na Mohérech pocítíte ohromnou sílu skal pod nohama, ucítíte vítr, zaposloucháte se do vln oceánu. Ať je tato výprava více či méně nebezpečná, jak označují informační tabulky, je to právě ona, která Vám představí nejdivočejší přírodu Irska v nejčistší podobě. Krásný výlet.


před vstupem do krásy ...

 


Cliff's of Moher

 


Mohérské útesy

 

Mohérské útesy

 

Sametová zeleň

 

Cliff's of Moher

 


Mohérské útesy

 

Překrásný pohled ...

 

Okolí Killarney

Od Limericku je tato pohádka vzdálená cca 110 kilometrů. U každého výletu počítáno na jízdu autem, tudíž za hodinu a půl jsme byli v cíli. Krajina Killarney je neuvěřitelně krásná. Nemohla jsem na okamžik popadnout dech, velmi zvláštní místo. Právem je tato oblast označována jako ráj přírody. Netřeba vysvětlovat, stačí se kochat úchvatnými pohledy. Killarney uspokojí snad každého turistu. Jezera splní výlety lodí, hory svědčí turistice, jízdě na kole i na koních. A nesmím zapomenout, že kdesi mezi horami, v nádherné restauraci, jsem jedla dosud ty nejlepší palačinky s medem, ořechy a kozím sýrem na světě.


Jedno z mnoha jezer, Killarney

 

Kouzelná krajina Killarney

 

Pohádka ... okolí Killarney

 

Stále v horách, Killarney

 

Úžasné místo, Killarney

 

najdou se i místa s bezva kuchyní, vonící kávou

 


ovečky zdobící svahy, Killarney

 

Rock of Cashel, Tipperary

Hrad Rock of Cashel je od Limericku vzdálen 40 kilometrů. Je to bezesporu jedna z nejúžasnějších a nejnavštěvovanějších atrakcí v Irsku.

 

Rock of Cashel

 

Rock of Cashel

 

Poloostrov Dingle, hrabství Kerry

Vzdálenost od Limericku je 150 kilometrů, je to tedy jeden z výletů, který zabere více času, ale ta skoro dvouhodinová cesta se jistě vyplatí. Tento poloostrov se táhne v délce třiceti kilometrů. Tvoří jej strmé útesy. Toto místo má co nabídnout. Užít si můžete písečné pláže, pěší trasy, rybaření na moři i skvělou místní kuchyni. My se sem dostali v den, kdy bylo zataženo a doslova průtrž mračen, o to magičtěji na mě útesy poloostrova a celé toto místo zapůsobilo.

 

Po cestě k Dingle

 

Tajemný Dingle

 


Poloostrov Dingle

 

Drsné útesy, Dingle

 

Dingle

 

Nespoutaná krajina, poloostrov Dingle

 

Bunratty Castle and Folk Park, hrabství Clare

Veřejnosti přístupný hrad, vzdálený 15 kilometrů od Limericku. Je významným turistickým místem, k němuž patří i "Bunratty Folk Park". Jde o skanzen s mnoha budovami, včetně kostela. Hrad se nachází v centru vesnice Bunratty a je národní památkou Irska.

 

Bunratty Castle

 


Bunratty Castle

 

Galway

Do města Galway nám cesta trvala něco málo přes hodinku. Od Limericku je Galway vzdáleno 98 kilometrů. Galway má nádherně uvolněnou atmosféru. Ohromuje množstvím uměleckých festivalů, oslav jídla a pití, čemuž skvěle nahrávají barevné hospůdky, kavárny a skvělá živá hudba. Je to město plné studentů a pouličních hudebníků, s nádhernou pobřežní promenádou. Galway je místem kultury, filmových i ústřicových festivalů, které ožívá hlavně v letních měsících.

 

Na pobřeží Galway

 

Oscar Wilde & Eduard Vilde Statue, Galway

 

Tak už nepřemýšlejte a udělejte si čas - na Irsko! Nemůžete sáhnout vedle, alespoň malá část ověřena a vřele doporučena.

Autor: Michaela Částková

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Seznam letišť v Irsku

   


Vložil/a: Daniel Česák 04.12.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.