Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Měna a ceny na Mauriciu

Chcete-li se vydat na překrásný ostrov  Mauricius, který se nachází v Indickém oceánu, jihovýchodně od Madagaskaru, bude dobré si předem o něm něco zjistit. A protože tak jako jinde bude stále platit, platit a platit, povíme si něco o tamní měně. Oficiální měnou Mauricijské republiky je mauricijská rupie, mezinárodní zkratka je MUR a jako místní znak se používá Rs. Jedna Rs se dělí na 100 centů. Bankovky se vydávají v hodnotách 25, 50, 100, 200, 500, 1000 a 2000 rupií a hodnoty mincí jsou 5, 20, 50 centů a 1, 5, 10, 20 rupií.

 

 

Aktuální kurz ČNB (2. 4. 2019) je: 1 MUR = 0,666 Kč, což znamená, že 1 Kč odpovídá 1,5 MUR.

 

Před cestou vám můžeme doporučit nakoupit v ČR eura či dolary, které pak snadno vyměníte v mauricijských bankách nebo směnárnách za rupie. Při této transakci se budete muset prokázat pasem, proto ho mějte vždy u sebe. Nemusíte shánět směnárny s výhodnějším kurzem, neboť ten reguluje vláda a je všude stejný; můžete tudíž směňovat v první bance či směnárně, na kterou při své cestě narazíte. Na Mauriciu je všude dostatečné množství bankomatů, takže můžete vybírat klidně ze svého korunového účtu. Jen si předem zjistěte, jak velké poplatky si vaše banka za výběry účtuje, abyste pak nebyli nemile překvapeni. Na bankomatech najdete nálepky, které vás informují, jaké karty ten který bankomat akceptuje.

 

Ceny

Ceny produktů se liší podle toho, zda jde o místní výrobek (ceny jsou nízké), anebo se jedná o zboží z dovozu. Například z Evropy se často dováží mléčné výrobky, a proto za ně zaplatíte dokonce víc než v ČR.

  • mléko 1 litr – 30 Kč
  • chleba 1 kg – 12 Kč
  • pomeranče 1 kg – 37 Kč
  • cigarety – zhruba jako u nás
  • alkohol – ceny jsou vyšší než u nás

Jinou cenu za stravu zaplatíte ve stáncích a na trzích, kde můžete i smlouvat, a jinou pochopitelně v luxusních restauracích.

Autor: Jaroslava Linková

 

 

     
    Čtěte také:
   

Cestopis: Mauricius – mnohem víc než jen pláže

   

Letiště Mauricius (MRU)

   

Vzdálenost z Prahy na ostrov Mauricius

   

Jak dlouho trvá let na Mauricius?

     

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 03.04.2019


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.