Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Měna a placení na Seychelách

Seychelská republika se nachází na ostrovech, ležících v Indickém oceánu, na východ od Afriky. Většina obyvatel žije na největším z ostrovů Mahé. Hlavním městem Seychel je Victoria.

 

 

Než do této, turisty velmi vyhledávané destinace, zavítáte, měli byste něco vědět o tamní měně a placení vůbec.
Oficiální měnou Seychel je seychelská rupie. 1 SCR se dělí na 100 centů. Vydané bankovky mají hodnoty 10, 25, 50, 100 a 500 rupií; mince jsou v těchto hodnotách: 1 a 5 rupií; 1, 2, 5, 10 a 25 centů.

 

Mince v hodotě 25 centů

 

Peníze je možné měnit ve směnárnách a hotelích na ostrovech Mahé, La Digue a Praslin. Při výměně peněz musíte předložit cestovní pas. Vždy si o výměně uschovejte potvrzení – zbylé rupie (max. 800 SCR) můžete totiž vyměnit ve stejné bance zpátky. Ze Seychel se nesmí odvézt víc než 2 tisíce SCR.

Zvláštností placení je to, že seychelské rupie můžete – jako cizinec – použít k platbě jen za potraviny, suvenýry, eventuálně v restauracích mimo hotely.
Turistické služby musí zahraniční turisté hradit v zahraničních měnách, a to USD, Euro a GBP (britská libra). Vždy proto u sebe mějte zásobu menších bankovek v některé z uvedených měn. Jde zejména o následující služby: transfery, vypůjčení kola nebo auta, kurzy potápění, výlety, vstupy do parků.
Platby kartou jsou běžné – bankomaty najdete ve všech větších turistických centrech.
Poznámka: na Seychelských ostrovech probíhá velmi čilý černý trh s valutami. Kurzy jsou tam velmi výhodné, ale jak je zřejmé, není to zákonné. A trestní postih nebývá právě příjemný. Navíc jsou turisté na letištích kontrolování, kolik valut přiváží.

Autor: Jaroslava Linková

 

   
  Čtěte také:
 

Jak dlouho trvá let na Seychely?

 

Seychely z Vídně za 14 335 Kč

   

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.09.2019


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.