Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Měna v Malajsii

Malajsie je, cituji: „federativní konstituční monarchie“ v jihovýchodní Asii. Tamní oficiální měnou je malajsijský ringgit – MYR, který se dělí na 100 senů.

 

 

 

     
                          Aktuální kurz:  ringgit – MYR / CZK
 
     


K placení se používají mince, a to v hodnotách 1, 5, 10, 20 a 50 senů, a bankovky, jejichž hodnoty jsou 1,2, 5, 10, 50 a 100 ringgitů. V Malajsii se používají i jiné měny, především americký dolar, singapurský dolar, thajský baht, japonský yen i Euro. Kurz k české koruně je 5,40 Kč za 1 MYR.

V turistických oblastech a ve městech najdete směnárny Western Union; můžete využívat i bankomaty a platební karty. Když se však vypravíte na některý z ostrůvků, mějte u sebe raději hotovost v jejich měně.

Ceny jsou většinou podobné jako u nás, dražší je alkohol. Ale v místních restauracích či jídelnách se můžete stravovat většinou levně a přitom chutně.

Pokud navštívíte restaurace v Malajsii, tak po zaplacení už nenabízejte spropitné – ve většině případů je uvedeno na účtu a zahrnuto v ceně.

Při nákupech na trzích a v malých obchůdcích nezapomeňte na smlouvání! Nesmlouvá se za ubytování, jídlo v restauraci, anebo ve velkých obchodech, v nichž najdete cenovky.

 

 

     
    Mohlo by vás zajímat:
   

Rady a tipy na cestu do Malajsie

   

Zpáteční letenky směr Malajsie, Filipíny a Nepál při ...

   

Praha – Malajsie za 12 517 Kč

     

 

 

   
   
Vložil/a: Daniel Česák 24.10.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.