Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Průvodce - Mogadišo

Foto, cs.wikipedia.orgHlavní město Somálského státu leží na jihu země u pobřeží Indického oceánu. Zastává funkci politického, ekonomického a kulturního centra země a v současnosti disponuje nejvýznamnějším somálským přístavem, který byl založen Araby v 10. st.

V 16. st. se zde usídlili Portugalci a město se stalo střediskem jejich obchodu s Afrikou. Později bylo ovládnuto Ománem a od počátku 19. st. sultánem ze Zanzibaru, který jej roku 1889 pronajal Italům.

 

 

Během druhé světové války bylo obsazeno Brity a v roce 1960 se Mogadišo stalo hlavním městem nezávislého Somálska. Občanská válka v 80. a 90. letech 20. století město zdevastovala. Nyní je rozděleno do několika čtvrtí, ovládaných vzájemně bojujícími skupinami.

 

                      Mapa regionu

 

 

     
   

Čtěte také: Kde leží Somálsko?

     

 

Vložil/a: Daniel Česák 03.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.