Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Nechcete zničený kufr? Pořiďte si správný zámek!

Možná už jste si v průběhu dovolené všimli na nějakém kufru kódovacího visacího zámku s logem červeného diamantu. Začaly se objevovat v posledních letech a výjimečně za tím není žádná módní vlna. Ale rozhodně si ho před další dovolenou pořiďte také.

 

 

Zámky se znakem diamantu, takzvané TSA (Transportation Security Administration), ochrání váš  kufr během bezpečnostní kontroly. S tím, jak nepolevuje nebezpečí terorismu, stoupá pravděpodobnost, že během všech kontrol v třídírně zavazadel dojde i na fyzickou prohlídku kvůli výbušninám. A právě v takovém případě přichází ke slovu zámek s diamantem. Na rozdíl od běžných zámků ho totiž mohou speciálně vyškolení bezpečnostní pracovníci otevřít bez toho, že by jej zničili nebo poškodili.

 

 

„Cestujícím doporučujeme, aby vyšli vstříc bezpečnostním požadavkům, které je mají chránit, a nepoužívali při zabezpečení svých zavazadel obyčejné integrované zámky. Jelikož jsou součástí kufrů, může během jejich otevření dojít k poškození zavazadla. Naopak doporučujeme využívat TSA zámky označené znakem červeného diamantu, které lze otevřít bezpečnostním klíčem, popřípadě jiných možností zabezpečení, jako jsou fólie či snímatelné obaly,“ radí Marika Janoušková, tisková mluvčí Letiště Praha.

 

 

 „Diamantová“ novinka neznamená komplikaci, je to prostě běžný visací zámek s kódem. Zato pro bezpečnostní kontroly na světových letištích je to velký rozdíl. Mohou jej totiž otevřít a znovu zavřít univerzálním klíčem, dokonce na to můžete ochranku upozornit speciálním indikátorem. TSA by si určitě měl pořídit každý, kdo se chystá letět z Prahy, protože Letiště Václava Havla se k této bezpečnostní iniciativě připojilo. Určitě si jej opatřete také pro let do USA, Velké Británie, Nového Zélandu, Nizozemska, Německa, Rakouska, Belgie, Švýcarska či japonského Tokia. Celkově jej uplatníte na 450 letištích po celém světě.

O proběhlé kontrole najdete v zavazadle protokol, ale zvenku to na kufru vidět nebude. Žádný zničený zip, ani zámek. Visací zámky TSA stojí od 150 do zhruba 400 korun, což je ve srovnání s cenou kufru či dobré cestovní tašky drobnost. A pokud ho chcete barevně sladit s vaším zavazadlem, tak značka Yale nabízí TSA v klasické černé a stříbrné barvě, ale také v červené či žluté verzi. Koupit se dají i kufry, které zámek TSA mají v sobě rovnou zabudovaný.

 

     
   

Soutěž pro zájemce z Prahy o visací zámečky Yale. Vyhrává pět nejrychlejších!

O co se hraje?

Každá z pěti výherců se může těšit na dva zámečky (viz. fotky), celkem tedy se soutěží o deset kousků.

Podmínky soutěže:

Potvrďte na email info@radicestujeme.eu zájem zúčastnit se soutěže.

Napíšeme vám zpět, že jste v první výherní pětce.

A pak stačí sepsat článek (text) vlastními slovy o velikosti min. 1 NS.  Půjde o popis místa, výletu, návštěvě památky, muzea, atrakce …atd dle vlastního uvážení.  

Všem zúčastněným budou ceny doručeny nejpozději do 5 dnů po ukončení soutěže (pošta nebo kurýr).

Vaše texty s fotkama budou vloženy do archívu webu radicestujeme.eu

     

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 31.08.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Plánujete se potápět v zahraničí? Nezapomeňte si sjednat pojištění potápění. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!