Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Nejen do dolu aneb dovolená v Ostravě

Většina Čechů si Ostravu spojuje s těžbou uhlí, přestože se zde v této činnosti nepokračuje už přes dvacet let. Ti mladší si v souvislosti s moravskoslezským městem vybaví festival Colours of Ostrava. A co dál? Budete se divit, najdete zde vše od muzeí přes sportovní aktivity až po novodobé trendy v zábavě, jako jsou laserové a únikové hry.

 

Ostrava se své pověsti těžebního města nejspíš nikdy nezbaví. A proč taky? Není se za co stydět, naopak má díky tomu co předvést. Na bývalou těžbu uhlí se soustředí také jeden známý hotel Ostrava Jan Maria****. Nachází se v objektu bývalé šachty „JAN MARIA“, kde se těžilo v letech 1944 až 1963.

 

 

 

Výborné výchozí místo pro výlety po okolí

Čtyřhvězdičkový hotel Ostrava Jan Maria je umístěný ve velmi dobré části Ostravy, tedy aspoň pro turisty, kteří si sem přijeli odpočinout. Nedaleko odsud je ZOO Ostrava, proslulá Stodolní ulice, nákupní centrum Nová Karolína či Slezskoostravský hrad. Na vlak se dostanete do 10 minut. Sháníte-li tedy ubytování poblíž centra Ostravy, máte jasno.

 

 

Odpočinek po náročném dni

Jak jsme si již prozradili, aktivit v Ostravě není zrovna málo. Je tedy zřejmé, že si po náročném dni budete potřebovat odpočnout, abyste se následujícího rána mohli zase vydat objevovat krásy tohoto moravskoslezského města. Proto luxusní hotel Ostrava Jan Maria nabízí svým návštěvníkům privátní whirlpool, kde odbublají všechny starosti a únava. Kdo by měl přece jenom raději aktivní odpočinek, ocení místní fitness centrum.

A jelikož k dobrému odpočinku patří i vynikající jídlo, luxusní restaurace Ostrava ve zmiňovaném hotelu vám nabídne gurmánské menu. Šéfkuchař Tomáš Lalík během léta servíruje nové sezónní pokrmy a to si nemůžete nechat ujít! Co byste řekli marinovanému okounovi s cizrnou, červenou řepou, zakysanou smetanou a kaviárem jako předkrmu? Poté třeba divoké kachní prso s lanýžem, špičatým zelím a špekovou kroketou a na závěr tvarohový koláč s limetkou, ostružinami i mátou. Hotelová restaurace Ostrava už na vás čeká.

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!