Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Doprava ve městě veletrhů, MHD Hannover

Hlavní město Dolního Saska Hannover je krásným místem a rozhodně si zaslouží vaši návštěvu i v době, kdy se nebude konat některý ze slavných veletrhů. Kolem významných kulturních památek vás provede červená linie. Objevujte Hannover s místní MHD.

 

 

Rychlá Hannoverská MHD

V Hannoveru se můžete těšit na integrovaný dopravní systém, který má zkratku GVH. Klíčovým dopravním prvkem v Hannoveru jsou rychlodrážní tramvaje. Ty mají v centru města i zapuštěné zastávky pod úroveň hlavních ulic, aby byly linky rychlejší. Rychlodrážní tramvaje doplňují autobusy. Netřeba připomínat, že Němci jsou pověstní svou akorátností a pečlivostí. Hannoverská MHD je čistá a velmi spolehlivá. Nikdy se nesetkáte se zpožděním.

 

Ceny jízdného v Hannoveru

Centrum města je rozděleno do 3 tarifních zón. Jednotlivá jízda s možností projetí pěti zastávek stojí 1,50 EUR. Lístek na delší cestování platí 2 hodiny od označení a stojí 2,70 EUR, pokud budete cestovat v rámci jedné zóny. 3,40 EUR, pokud budete projíždět dvě zóny a 4,40 EUR pro tři zóny.

 

Pro návštěvníky některých sportovních nebo kulturních událostí připravil Hannover kombinované vstupenky. Zaplatíte vstupné např. na operu nebo do zahrad a vstupenka vás opravňuje i k jízdě MHD. Stejnou výsadu mají i fanoušci německé Bundesligy při koupi vstupenky na zápas.

Autor: Iva Vendolská

 

 

Trasa: Praha - Hannover, vzdálenost - 505km, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

   
  Mohlo by vás zajímat:
 

Průvodce městem Hannover

 

Letiště Hannover (HAJ)

 

Vlakové nádraží - Hannover Hauptbahnhof

   

 


 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 23.10.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.