Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

New York „pro pokročilé“: objevte nová místa ve městě, které nikdy nespí

Cesta k Soše Svobody, do nejvyšších pater Rockefeller Centra, na Times Square, proběhnout se Central Parkem... Myslíte, že máte pro svou dovolenou v USA v New Yorku itinerář připravený? Pokud vám na něm chybí newyorská High Line, mám pro vás pár dobrých důvodů, proč ji vedle ikonických památek zařadit také.

 

 

 

 

Pohled z One World Observatory

 

Kousek přírody v betonové džungli

High Line zakroucená nad ulicemi West Side bývala dříve železnicí, dnes na čtyřech kilometrech její délky najdete zelenou oázu v betonové džungli. Nedávno oslavila své desáté narozeniny, pro pěší je totiž zpřístupněná už od roku 2009, svou popularitu si ale získávala postupně. Nejdříve u místních, kteří sem chodí obdivovat aktuální umělecké instalace a odpočívat do stínu stromů, turistů tu stále najdete relativně málo, určitě tedy na newyorské poměry. High Line ročně navštíví 5 milionů lidí. Pokud se vám to zdá hodně, porovnejte je s 50 miliony návštěvníků Times Square.

 

Times Square

 

Pohled na Manhattan


High Line vás doslova pozvedne nad shon a starosti a nejen díky své vyvýšené poloze nad ulicemi Manhattanu. Nejen, že se tu místo po rozpálených chodnících budete procházet mezi kvetoucími záhony, atmosféra, která tu panuje, je rozhodně mnohem méně uspěchaná. Ani výběr rostlin, které tu rostou, není náhodný. Mnoho z nich si mezi železničními pražci vybojovalo své místo na slunci ještě v dobách, kdy tu vlaky jezdily, a více než polovina druhů má původ v USA. Z lehátek a laviček podél High Line dohlédnete jak na mrakodrapy Manhattanu, tak na Hudson River, stačí si vybrat ulici, ze které vystoupáte nahoru. Pavla z cestovní kanceláře Go2, která zná New York jako své boty, doporučuje trasu začít na 34th Street a na ní se vydat směrem právě k Hudson River. Dojít můžete až do Greenwich Village a cestu zakončit fotkou na schodech domu v Perry Street. Povědomé budou každému, kdo někdy sledoval seriál Sex ve městě.

 

TIP: Procestujte USA s českými průvodci žijícími přímo v destinaci na jednom ze zájezdů do USA. Zájezd Západní okruh (Velký okruh) na 13 dní pořídíte už od 66 990 Kč. 

 

Budova One World Observatory

 

New York známý i neznámý

New York vás pohltí svou energií i nekonečným seznamem tipů na místa, která byste měli navštívit. Jenom cesty k těm nejznámějším vytvoříte hravě nabitý program na několik dní, byla by ale škoda z Big Apple spěchat. New York je jedinečný a vyplatí se udělat si čas i na (zatím) méně známá místa. Například do nejvyšších pater mrakodrapů se nemusíte dívat jen z Rockefeller Center nebo z Empire State Building. Relativně nedávno otevřená vyhlídka na One World Center díky své poloze i výšce nabídne o něco jiný pohled, a protože zatím nedosahuje zdaleka takového věhlasu, kratší fronty v porovnání s oběma výše zmíněnými jsou příjemnou změnou.

 

A aby její architekti dostáli oblíbenému rčení, že i cesta může být cíl, výtah, který vás do 102. patra vyveze za 47 sekund, promítne, jak se newyorské panorama měnilo od 16. století, i když... že je to radikální změna, vám bude asi jasné ještě před tím, než si koupíte vstupenky.

Setkat se můžete také s jedním z herců hojně obsazovaných do amerických filmů a seriálů. A tenhle vám určitě nikam neuteče, jedná se totiž o New York Public Library, knihovnu, která stráží přes 53 milionů svazků knih a její překrásné interiéry vám budou povědomé z nespočtu filmových scén.

 

New York je teprve začátek

Z New Yorku nespěchejte, vaši pozornost si zaslouží na několik dní. Na mapě Spojených států je ale jejich nejlidnatější město přesto jen malou tečkou a cestu do Ameriky můžete spojit s mnoha dalšími zajímavými zastávkami. Pavla při plánování dovolené v USA svým klientům doporučuje spojení světové metropole s prosluněnou Floridou. Poznávací zájezd do New Yorku a na Floridu je skvělou kombinací dní nabitých zážitky a odpočinkem na plážích a ve floridských zábavních parcích.

 

 

   
  Čtěte také:
 

Seznam letišť v New Yorku

 

Doprava (MHD) v New Yorku

 

Přehled států v USA

 

Letiště v USA

   

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 09.01.2020


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.