Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Northamptonshire

en.wikipedia.orgNorthamptonshire patří k nejméně navštěvovaným hrabstvím této oblasti - většinou jím turisté jen projede na cestě někam jinam. Problém je mimo jiné vtom, že tři velká města hrabství: Wellingborough, Corby, Kettering jsou převážně průmyslová, a ačkoliv jistě mají půvab pro své obyvatele, neoplývají ničím, co by zlákalo běžného návštěvníka.

Zato čtvrté velké město, Northampton, je o mnoho zajímavější. Je tu několik pěkných starých budov a en.wikipedia.orgvýborně muzeum obuvnictví. Právě výroba bot zajišťovala městu po dlouhé časy chléb i rušný život. Navíc Northampton leží pouze 8 kilometrů od Althorpu, rodinného sídla Spencerů, kde je pohřbena princezna Diana.

Když pomineme města, je hrabství tvořeno klínovitým pásem mírných kopců a lesíků, mezi nimiž leží pohledné vesnice, zámky a venkovská panství.

 

 

 

Nejčastějším turistickým cílem ve východní části hrabství je pěkné venkovské městečko Oundle, které je mimoto nejlepší základnou pro výlet do půvabné vísky Fotheringhay. 

 

en.wikipedia.org

 Oundle - By Dyvroeth (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons

Do Northamptonu se snadno dostanete veřejnou dopravou, avšak k cestě do vesnic a zámků budete potřebovat vlastní dopravní prostředek. V jiném připadě musíte pečlivě plánovat, protože autobusové spoje jsou velice řídké. 

 

Nabídka ubytovacích kapacit na bookingu

Booking

 


*Autor úvodní fotky: Stephen McKay [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.