Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Zavádí se přímá linka z Prahy do Dubaje

Emirates airlinesSkvělá zpráva pro cestující z Prahy. Do Dubaje bude zavedena přímá linka z Prahy. To podstatně zjednoduší cestování nejen do Dubaje, ale prakticky do celé Asie. Linku zavádí letecká společnost Emirates airlines. Předpokládá se, že díky vstupu této společnosti na letiště Praha, může dojít ke snížení cen některých letenek.

Letiště Praha očekává, že linku využije až 100tis. cestujících ročně. ČSA momentálně neprovozuje, žádnou dálkovou linku z Prahy. Díky vstupu Emirates se ale možná změní i toto. ČSA již uvažují o zavedení dálkových linek.

Z Prahy bude letadlo odlétat každý den v 16.20, přílet do Dubaje je pak plánován přibližně o půlnoci.

Na lince bude létat Airbus 330-200, který dokáže přepravit až 278 cestujících. Sheikh Ahmed bin Saeed Al-Maktoum, generální ředitel Emirates Airline & Group uvedl: "Tato linka znamená pro Emirates rozšíření naší nabídky o populární turistickou destinaci. Jsme nadšeni, že můžeme mezi naše linky přidat i Prahu, která se tak stává dvacátou čtvrtou  destinací Emirates v Evropě.“

Letiště Praha otevřením linky Praha – Dubaj získá již osmé přímé spojení na dálkových letech. Dosud se z Prahy létá bez přestupu do Atlanty, New Yorku, Astany, Novosibirsku, Taškentu, Almaty a Soulu.

Společnost Emirates patří k nejlepším aerolinkám na světě. Tato Dubajská společnost byla založena 25.5. 1985. Z počátku se aerolinka zaměřovala na krátké lety. Dnes však tato společnost provozuje lety na dlouhou, velmi dlouhou a střední vzdálenost do mnoha destinací po celém světě. V roce 2009 Emirates airlines mělo 129 letadel.

 

Kam dál?Mohlo by vás zajímat: Informace o vybraných letištích
Mohlo by vás zajímat: Letenky od 50 Kč vč. tax

 

Vložil/a: Daniel Česák 23.12.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.