Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Výletní loď uvízla mezi krami

Ilustrační foto. Loď uvízla mezi ledovými krami.Zatímco nám se pomalu vrací jaro, po krátké zimě v říjnu, na Antarktidě je zima stále a to i v tomto ročním období. Přesvědčili se o tom i turisté na jedné ruské lodi, která v oblasti Weddellova moře uvízla mezi krami.

Loď měla na palubě asi 100 pasažérů. Mezi nimiž byli turisté, novináři ale také vědci. Ruská posádka čekala na lepší počasí a zřejmě se jim ho dostalo. V tuto chvíli již je loď na cestě zpět do Ushuaia v Argentině. Dle zprávy, ještě před vyplutím na zpět, někteří z pasažérů odletěli vrtulníkem pozorovat blízkou skupinu tučňáků. Pasažéři neutrpěli žádnou újmu na zdraví. Nedošlo ani k žádným dalším problémům.

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.11.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.