Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Irsko     

Nejošklivější stavby světa

Nejošklivější stavba světa, v první desítce Žižkovská věžServer VirtualTourist zveřejnil TOP 10 nejvíce ošklivých staveb světa, které zošklivují tváře jinak hezkých měst. Údajně jsou některé stavby "hřejivé" asi jako kostka ledu. Pikantní na tom je, že v seznamu najdeme také jednu českou stavbu.

Vůbec nejhůře hodnocenou stavbou je Morrisovo mechanické divadlo v Baltimoru ve Spojených státech. Hned za touto stavbou je pražský Žižkovský vysílač. Dle hodnocení redaktorů VirtualTourist, ani přidání soch batolat stavbě neprospělo, spíš naopak, stavba vypadá ještě hůře a zůstává nad ní rozum stát.

Další stavby v pořadí: "The Beehive"; Wellington, Nový Zéland - Center Georges Pompidou; Paříž, Francie - Federation Square; Melbourne, Austrálie - Petrobras Headquarters; Rio de Janeiro, Brazílie - Markel Building; Richmond, Virginie, USA - Michael Lee-Chin Crystal, Royal Ontario Museum; Toronto, Kanada - National Library; Pristina, Kosovo - Ryugyong Hotel; Pyongyang, Severní Korea.

Ze zemí dopadly nejhůře Spojené státy, které v seznamu figurují dvakrát.

Morrisovo mechanické divadloMorrisovo mechanické divadlo v Baltimoru

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.11.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.