Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Nejtišší letecký dopravce na Ruzyni

letiště, praha ruzyněTřetí ročník soutěže NEJTIŠŠÍ DOPRAVCE na Ruzyni zná vítěze. V kategorii proudových letadel to je společnost Wizzair, o které na našem webu občas slyšíte v souvislosti s levnými letenkami. V kategorii vrtulových letadel pak zvítězila Lufthansa.

Soutěž NEJTIŠŠÍ DOPRAVCE byla již tradičně vyhlášena Letištěm Praha ve spolupráci s městskou částí Praha 6. Hodnotilo se období největšího leteckého provozu, tedy období od června do října. K vyhodnocování soutěže sloužil monitorovací systém ANOMS8, který kontinuálně měří hluk z leteckého provozu a monitoruje také letové tratě letadel.

V letošním ročníku bylo zohledněno i efektivní využití sedačkové kapacity letounů, větší šanci na úspěch měly tedy společnosti, které dokáží maximálně obsadit svá letadla. „Cílem celé akce byla pozitivní motivace leteckých dopravců k ohleduplnému přístupu k životnímu prostředí s důrazem na otázku hluku,“ uvedl generální ředitel Letiště Praha Miroslav Dvořák.

Provozní ředitel vítězné společnosti Wizz Air Chris Collins při této příležitosti řekl: „Jsme velmi potěšeni, že jsme vyhráli soutěž o NEJTIŠŠÍHO DOPRAVCE. Pro naše lety využíváme Airbus A320, který je vybaven vysoce efektivní technologii, která šetří životní prostředí tím, že vypouští méně emisí CO2 a působí méně hluku. Ekologický provoz ve spojení s nákladovou efektivitou, a tedy nižší cenou pro cestující, jsou klíčové faktory našeho úspěchu.“

V roce 2008 odbavilo 12,63 milionů cestujících. Cestující mají v zimní letové sezoně 2009/2010 k dispozici nabídku 42 leteckých společností spojujících Prahu přímou linkou se 106 destinacemi po celém světě.

 

Zdroj: Letiště Praha

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 30.11.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.