Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Nejtišší letecký dopravce na Ruzyni

letiště, praha ruzyněTřetí ročník soutěže NEJTIŠŠÍ DOPRAVCE na Ruzyni zná vítěze. V kategorii proudových letadel to je společnost Wizzair, o které na našem webu občas slyšíte v souvislosti s levnými letenkami. V kategorii vrtulových letadel pak zvítězila Lufthansa.

Soutěž NEJTIŠŠÍ DOPRAVCE byla již tradičně vyhlášena Letištěm Praha ve spolupráci s městskou částí Praha 6. Hodnotilo se období největšího leteckého provozu, tedy období od června do října. K vyhodnocování soutěže sloužil monitorovací systém ANOMS8, který kontinuálně měří hluk z leteckého provozu a monitoruje také letové tratě letadel.

V letošním ročníku bylo zohledněno i efektivní využití sedačkové kapacity letounů, větší šanci na úspěch měly tedy společnosti, které dokáží maximálně obsadit svá letadla. „Cílem celé akce byla pozitivní motivace leteckých dopravců k ohleduplnému přístupu k životnímu prostředí s důrazem na otázku hluku,“ uvedl generální ředitel Letiště Praha Miroslav Dvořák.

Provozní ředitel vítězné společnosti Wizz Air Chris Collins při této příležitosti řekl: „Jsme velmi potěšeni, že jsme vyhráli soutěž o NEJTIŠŠÍHO DOPRAVCE. Pro naše lety využíváme Airbus A320, který je vybaven vysoce efektivní technologii, která šetří životní prostředí tím, že vypouští méně emisí CO2 a působí méně hluku. Ekologický provoz ve spojení s nákladovou efektivitou, a tedy nižší cenou pro cestující, jsou klíčové faktory našeho úspěchu.“

V roce 2008 odbavilo 12,63 milionů cestujících. Cestující mají v zimní letové sezoně 2009/2010 k dispozici nabídku 42 leteckých společností spojujících Prahu přímou linkou se 106 destinacemi po celém světě.

 

Zdroj: Letiště Praha

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 30.11.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!