Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Nový magnet na turisty již brzy v Dubaji

Levné letenky Praha-Dubaj, Dubai, letiště,Ryanair,věž, tower,burj, dopravaJiž brzy by měla být dostavěná budoucí nejvyšší stavba světa v Dubaji. Otevření stavby bylo odloženo o jeden měsíc, na 4.1 2010 k výročí jmenování šejka Mohammeda bin Rashid Al Maktouma. Stavba započala již před 5 lety. Na díle se podílelo min. 3 000 dělníků, převážně z Indie. Byly překonány různé překážky. Muselo se vyřešit např. to, jak budova odolá nepříznivým povětrnostním vlivům, nebo jak dopravovat co nejrychleji beton do nejvyšších pater stavby. Nakonec vše bylo vyřešeno a již brzy se mrakodrap otevře. Vznikne tak největší obchodní centrum na Blízkém východě!

Ve finále má být věž vysoká až 800m. Stane se tak nejvyšší stavbou světa. Zatím nejvyšší stavbou světa je tchajwanská věž Taipei 101. Ta se tyčí do výšky 508 metrů. Chicagský mrakodrap Sears Tower je i s anténou vysoký 527 metrů, jeho konstrukční výška je ale "jen" 442 metrů.

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 06.11.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.