Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

V zimě bude Praha propojena se 106 destinacemi

Letiště Praha, levné letenky, RyanairV neděli 25. 10. 2009 byl na Letišti Praha zahájen provoz podle zimního letového řádu 2009/2010. Nový letový řád nabízí cestujícím přímé pravidelné spojení do 106 destinací ve 47 zemích světa. Cestující si budou moci vybrat z nabídky 42 leteckých společností.

„Navzdory nelehkému ekonomickému období se nám daří udržovat nabídku destinací s přímým spojením z Prahy ve srovnatelném období na úrovni loňského roku a eliminovat tak další poklesy výkonů,“  uvedl vrchní ředitel pro Letecký obchod, provoz a řízení majetku Jiří Pos, a dodal: „Jsem rád, že se letišti například podařilo pro zimní letový řád obnovit či nově otevřít linky do destinací jako je severoirský Belfast nebo dánská metropole Kodaň.“

V porovnání se stejným obdobím loňského roku jsou nově v zimním letovém řádu spoje do destinací, jejichž provoz byl zahájen během letošní letní sezóny. Vedle nové linky Českých aerolinií do uzbeckého Taškentu jsou to například lety nízkonákladových dopravců Wind Jet do italského Forli a společnosti Wizz Air do Eindhovenu, Liverpoolu, Malmö, Paříže/Beauvais a Sandefjordu.

Mezi destinace spojené s Prahou přímými lety se od 4. prosince vrací severoirský Belfast. Novou linku do Belfastu bude provozovat letecká společnost bmibaby čtyřikrát týdně. Provoz na Letišti Praha také obnoví letecká společnost Cimber Sterling Airlines, která se začátkem zimního letového řádu zahajuje odlety do Kodaně s frekvencí až třikrát denně s možností návazného přestupu na vnitrostátní lety do řady atraktivních destinací v Dánsku.

Nejpopulárnější zemí bude, stejně jako v předchozím roce, Velká Británie. V průběhu zimní sezóny jsou plánovány přímé linky z Prahy do 12-ti britských destinací. V žebříčku oblíbenosti ji následuje Itálie s deseti, Německo s devíti, Rusko s osmi a Norsko se šesti destinacemi.

Během zimního letového řádu se bude nečastěji létat na trase Praha – Paříž/Charles de Gaulle, kterou poletí v průměru 53 letadel týdně. Druhý v pořadí je Frankfurt se svými 48 odlety týdně a následuje linka do Moskvy/Šeremetěvo s plánovanou frekvencí 43 odletů týdně.

Zimní letový řád Letiště Praha bude rovněž obohacen o charterové lety do mnoha zajímavých míst. Vedle nejoblíbenějších prázdninových destinací, kterými jsou v zimním období tradičně egyptská letoviska Hurghada a Sharm El Sheikh, tuniský ostrov Djerba nebo Kanárské ostrovy, budou charterové lety vypravovány i do exotických destinací, jakými jsou thajský Bangkok, mexický Cancun, Punta Cana v Dominikánské republice, ostrov San Andres v Kolumbii, Fortaleza v Brazílii a Porlamar ve Venezuele, kubánské Varadero a Zanzibar v Tanzánii.


Doplňující informace a statistiky:

Období platnosti: 25.10.2009 – 27.3.2010
Počet dopravců v pravidelné přepravě - 42
Počet destinací v pravidelné přepravě - 106

Nové destinace v pravidelné dopravě pro zimní letový řád 2009/2010:

Belfast, Malmö, Eindhoven, Paříž/Beauvais, Forli, Sandefjord, Liverpool, Taškent,

Země s nejvyšším počtem destinací s přímým spojením z Prahy:

Velká Británie - 12 destinací
Itálie - 10 destinací
Německo - 9 destinací
Rusko - 8 destinací
Norsko - 6 destinací

Destinace s nejvyšším průměrným počtem spojů:

Paříž/Charles de Gaulle - 53 odletů týdně
Frankfurt - 48 odletů týdně
Moskva/Šeremetěvo - 43 odletů týdně
Londýn/Heathrow - 41 odletů týdně
Mnichov - 39 odletů týdně

Exotické charterové destinace v zimní letové sezóně 2009/2010:

Bangkok – Thajsko
Cancun – Mexiko
Punta Cana – Dominikánská republika
ostrov San Andres – Kolumbie
Fortaleza – Brazílie
Porlamar – Venezuela
Varadero – Kuba
Zanzibar – Tanzanie

 

Zdroj: Letiště Praha, tisková zpráva

Vložil/a: Daniel Česák 28.10.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.