Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Letiště Praha rozšiřuje možnosti odbavení o "Self check-in"

Ilustrační foto.Self check-in v PrazeLetiště Praha ve spolupráci s ČSA dnes spouští odbavení prostřednictvím "self check-in kiosků". Klienti leteckých společností Lufthansa, Air France, KLM, FinnAir, Iberia a ode dneška také Českých aerolinií mohou této služby využít. V Terminálu 2 je kiosků 16, v Terminálu 1 pak devět.

„Pro udržení prestiže letiště je důležité neustále rozšiřovat portfolio služeb o moderní způsoby odbavení cestujících. Službou self check-in vycházíme vstříc požadavkům pasažérů a logicky tak navazujeme na předchozí rozvoj v této oblasti,“ řekl generální ředitel Letiště Praha Miroslav Dvořák a dodal: „Zároveň jsem rád, že se mezi aerolinky využívající této služby nově zapojily i České aerolinie, které se tímto stávají největším uživatelem nové generace samoodbavovacích kiosků na Letišti Praha. Znamená to také, že nyní je self check-in k dispozici více než polovině všech cestujících.“

„Kiosek AirportConnect S3 je budoucností CUSS kiosků a umožňuje progresivním poskytovatelům jako je Letiště Praha maximalizovat využití prostoru. Zároveň vyhovuje požadavkům cestující veřejnosti po samoobslužném odbavení a umožňuje větší možnost kontroly nad vlastní cestou,” řekl Ilya Gutlin, viceprezident SITA pro východní a střední Evropu.

Nové kiosky umožňují různé druhy identifikace cestujícího - podle rezervačního kódu, čísla elektronické letenky, zadáním příjmení, jména a cílové destinace cestujícího přes dotykovou obrazovku, pomocí cestovního pasu či platební karty s magnetickým proužkem. Do budoucna se počítá s rozšířením způsobu identifikace na občanský průkaz či kartu věrnostního programu letecké společnosti.

 

Zdroj: tisková zpráva Letiště Praha

Vložil/a: Daniel Česák 27.11.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!