Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Letiště Praha rozšiřuje možnosti odbavení o "Self check-in"

Ilustrační foto.Self check-in v PrazeLetiště Praha ve spolupráci s ČSA dnes spouští odbavení prostřednictvím "self check-in kiosků". Klienti leteckých společností Lufthansa, Air France, KLM, FinnAir, Iberia a ode dneška také Českých aerolinií mohou této služby využít. V Terminálu 2 je kiosků 16, v Terminálu 1 pak devět.

„Pro udržení prestiže letiště je důležité neustále rozšiřovat portfolio služeb o moderní způsoby odbavení cestujících. Službou self check-in vycházíme vstříc požadavkům pasažérů a logicky tak navazujeme na předchozí rozvoj v této oblasti,“ řekl generální ředitel Letiště Praha Miroslav Dvořák a dodal: „Zároveň jsem rád, že se mezi aerolinky využívající této služby nově zapojily i České aerolinie, které se tímto stávají největším uživatelem nové generace samoodbavovacích kiosků na Letišti Praha. Znamená to také, že nyní je self check-in k dispozici více než polovině všech cestujících.“

„Kiosek AirportConnect S3 je budoucností CUSS kiosků a umožňuje progresivním poskytovatelům jako je Letiště Praha maximalizovat využití prostoru. Zároveň vyhovuje požadavkům cestující veřejnosti po samoobslužném odbavení a umožňuje větší možnost kontroly nad vlastní cestou,” řekl Ilya Gutlin, viceprezident SITA pro východní a střední Evropu.

Nové kiosky umožňují různé druhy identifikace cestujícího - podle rezervačního kódu, čísla elektronické letenky, zadáním příjmení, jména a cílové destinace cestujícího přes dotykovou obrazovku, pomocí cestovního pasu či platební karty s magnetickým proužkem. Do budoucna se počítá s rozšířením způsobu identifikace na občanský průkaz či kartu věrnostního programu letecké společnosti.

 

Zdroj: tisková zpráva Letiště Praha

Vložil/a: Daniel Česák 27.11.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.