Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Wizzair nabízí online odbavení

Ilustrační foto. Loď uvízla mezi ledovými krami.Letecké společnosti postupně zavádějí možnost online odbavení. Nově Wizzair nabízí online odbavení z Prahy a Budapeště. Vypisujume oficiální zprávu ze serveru wizzair.com:

Odbavení na internetu můžete provést 7 dní až 3 hodiny před plánovaným odletem.
Internetové odbavení je v současné době k dispozici na následujících letištích:

  • Budapešť
  • Praha

Podmínky:

Cestující s odbavenými zavazadly se musí dostavit k přepážce pro odevzdání zavazadel nejpozději 40 minut před plánovaným odletem. Na některých letištích slouží k odevzdání zavazadel i odbavovací přepážky.

Cestující, kteří se odbavili online, se musí dostavit k odletové bráně a být připraveni k nástupu do letadla nejpozději 40 minut před plánovaným odletem letadla.

Cestující ze zemí mimo EU/EEA se musí dostavit k odbavovací přepážce Wizz Air ke kontrole dokumentů, než mohou pokračovat k bezpečnostní kontrole a odletu. Pokud tak neučiní, nemusí být přijati k přepravě.

Cestující s předem rezervovanou asistencí se musí dostavit na letiště 2 hodiny před odletem a ihned po příchodu do budovy terminálu musí kontaktovat zaměstnance odbavovací přepážky.
Děti do věku 14 let musí být doprovázeny a odbaveny online cestujícím ve věku vyšším než 16 let.
Musíte si vytisknout online palubní vstupenku a předložit ji spolu se svými platnými cestovními doklady na letištní bezpečnostní prohlídce a u odletové brány.

Stejné cestovní doklady uvedené při online odbavení musí být předloženy při bezpečnostní kontrole na letišti a u odletové brány.

Jakmile se cestující odbaví, není již možné změnit jméno cestujícího, datum a čas letu a trasu.
Po odbavení cestujícího již není možné přidávat volitelné služby online. Další služby však mohou být zakoupeny na letišti, kde platí plný poplatek za služby.

Jestliže údaje poskytnuté během online odbavení nejsou správné, nemusí Vám být umožněn let.
Cestující, kteří cestují do Velké Británie nebo nazpět, musí pro online odbavení vlastnit platný pas. Litujeme, že nemůžeme akceptovat občanský průkaz nebo jiné identifikační dokumenty.

Klikněte zde pro online odbavení

Důležité upozornění:

Cestující si mohou sebou vzít pouze jedno příruční zavazadlo o maximálních rozměrech 55x40x20 cm, které nepřesahuje hmotnost 10 kilogramů.

V případě, že hmotnost nebo rozměry příručního zavazadla budou větší než výše uvedené údaje, bude takové zavazadlo přepraveno jako odbavené a bude za něj účtován poplatek za zavazadlo.
V případě, že hmotnost nebo rozměry příručního zavazadla budou větší než výše uvedené údaje, bude takové zavazadlo přepraveno jako odbavené a bude za něj účtován poplatek za překročení hmotnosti zavazadel.

Cestujícím s více než jedním ručním zavazadlem nebude dovoleno projít bezpečnostní prohlídkou a budou se muset vrátit k odbavovací přepážce, aby nadpočetné ruční zavazadlo buď zabalili nebo se ho zbavili.

Vložil/a: Daniel Česák 18.11.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.