Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Letecké společnosti hodlají zavést poplatky navíc

Ilustrační foto, levné letenky, Ryanair, poplatkyV době krize letecké dopravy hodlají některé letecké společnosti zavést poplatky navíc, nebo případně ty stávající zdražit. Společnost Collinson Latitud udělala studii, ze které plyne, že až 65% leteckých společností je pro zvýšení či zavedení nových poplatků, jako za zavazadla, check-in apod. Až pětina z nich chce k tomuto kroku přistoupit příští rok.


British Airways zavádí poplatky za zavazadla na začátku tohoto měsíce. Za delší zpáteční lety si společnost účtuje i 80 liber, na kratší vzdálenosti do 35. Ryanair zvýšila poplatek za zavazadla již minulý měsíc. Např. za zavazadlo na cestě z Prahy do Dublinu tam a zpět do hmotnosti 15kg cestující zaplatí přibližně 780 Kč. Pokud má cestující dvě zavazadla do 30kg, tak již zaplatí přes 2500,- Kč.

Z průzkumu z minulého týden ve Velké Británii vyplývá, že 85% respondentů by zvýšení poplatků za zavazadla odradilo cestující od cestování se společností, která zvýšení zavedla.

Raynair v minulém roku na vedlejších příjmech  - za zavazadla, check-in, občerstvení v letadle, provize z hotelových rezervací apod. vydělal téměř 550 mil. liber.

Vložil/a: Daniel Česák 26.10.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.