Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Olympská Riviéra, dovolená v sousedství bohů

Dovolená pod samotným sídlem bohů? Nejen proto je Olympská riviéra oblíbeným místem turistů. Populární turistické místo leží pod horou Olymp – místem opředeným příběhy z řecké mytologie, která kromě mystiky nabízí kvalitní turistické zázemí, dlouhé písečné pláže a zajímavé okolí.

 

 

 

 

Můžeme si vybrat z těchto letovisek:

- Litochoro,

- Leptokaria,

- Mesagala,

- Neos Panteleimon,

- Nei Pori,

- Soluň,

- Platamonas,

- Paralia.

 

Pláže a klima

Olympská riviéra má 60 kilometrů dlouhé písečné pláže a průzračné čisté Egejské moře, což přitahuje několik tisíc turistů ročně. Slavné olympské pláže každoročně získávají ocenění, protože patří opravdu k tomu nejlepšímu v celé Evropě. Na tom má také zásluhu příjemné klima, které je díky pohoří Olymp horské, tedy čisté a svěží, což pomáhá lidem trpící astmatem a alergiemi.

Teplota vzduchu – v čase dovolených (červen - září) tady panují vysoké teploty, které se drží průměrně na 28 °C (červen a září). V červenci a srpnu pak teplota vzduchu přesahuje 30 °C. Tohle období je charakteristické minimem srážek.

 

 

Co kromě pláží?

I když jsou pláže hlavním lákadlem turistů, celá zdejší oblast nabízí spoustu dalších možností vyžití, když vás omrzí relaxace na pláži. Jednou z nich je horská turistika, se kterou se, ať už po svých vlastních nohách nebo na horských kolech, můžete dostat na vrcholky hor a pokochat se nádherným výhledem na celou oblast.

Ve vesnici Dion, pojmenované po jednom z bohů, bylo objeveno několik cenných historických nálezů. Pokud byste chtěli spíše nakupovat, zavítejte do města Leptokaria. Leží nedaleko, a kromě obchodů je také startovním místem na horu Olymp.

Neos Panteleimonas je vesnice s barevnými úhlednými domky a hradem Platamon, který stojí na vysoké skále. V okolí také můžete navštívit krápníkovou jeskyni zvanou Spilia.

 

Fotky z městečka Platamonas

 

Hora, kde je všechno opačně? I to je možné

Oblast Olympské riviéry se pyšní jedním zvláštním úkazem, nad kterým nám rozum, zvyklý na fungování fyzikálních zákonů stále stejným způsobem, zůstává jen stát. Jedná se o horu Lifidra, na které je díky magnetickému poli vše opačně. Co to znamená? Voda teče nahoru namísto dolů, do kopce se jde zlehka, zatímco z kopce ztěžka. Pro někoho to zní možná pohádkově, pro někoho děsivě, ale je to další příležitost k zajímavému výletu.Kde složit hlavu na noc?

Chystáte se na dovolenou bez cestovní kanceláře? V případě kladné odpovědi využijte nejrozšířenější ubytovací portál na světě booking.com a vyhledejte si ubytování podle vašich preferencí.Pojištění na cesty přijde vhod

Zákon schválnosti určitě znáte všichni. Tak nenechávejte radši nic náhodě a sjednejte si cestovní pojištění. On – line vyplníte formulář za pár minut např. u Axa Assistance (a nyní se slevou 20 %).

Na co se můžeme pojistit?

  Pojištění nákladů léčby Úrazové pojištění
  Pojištění odpovědnosti za škodu Asistenční služby
  Pojištění na cesty letadlem Zavazadlové pojištění
  Pojištění storna cesty Připojištění

Zdroj: www.axa-assistance.cz


Autor průvodce: Karolína StuchlíkováVložil/a: Daniel Česák 25.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.