Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Dopravní podnik města Prahy dpp

TramvajOficiální název zní Dopravní podnik hlavního města Prahy, akciová společnost, jeho vlastníkem je tedy metropole, která také jeho provoz ročně dotuje více než jedenácti miliardami korun. Společnost v současnosti zaměstnává deset tisíc lidí a patří mezi vůbec nejvýznamnější provozovatele dopravy u nás. Ve své stávající podobě vznikla v roce 1991, ale její historie sahá mnohem dále. Elektrické podniky královského hlavního města Prahy začaly fungovat už v roce 1897.

 

 

 

Web: www.dpp.cz

Jízdní řády

 

V Praze má dnes tato instituce na starost kompletní provoz dopravy, což čítá celkem asi dva tisíce vozů. Obhospodařuje tedy současně vlaky, autobusy i metro. To se nejčerstvěji rozšiřovalo v roce 2015 na trase A a podle posledních zpráv čtyři nové stanice už využilo třicet tři a půl miliónu lidí.

Pod její správu spadají rovněž některé příměstské linky a dvojice zdejších lanových drah a zaštiťuje i provoz vlastní střední odborné školy.

 

Foto, cs.wikipedia.orgSídlo DPP ve Vysočanech


V čele ve funkci generálního ředitele dnes je Ing. Ladislav Urbánek. Ten nahradil svého předchůdce Ing. Jaroslava Ďuriše, který skončil v květnu letošního roku za dramatických okolností. Svoje odvolání dnes již bývalý ředitel komentoval slovy, že jde o krok právníků Agrofertu. To obratem rázně popřela pražská primátorka Adriana Krnáčová, která se již v loňském roce nechala veřejně slyšet, že není spokojena s tím, kam se podnik ubírá a vedení by bylo zapotřebí vyměnit. Situace v DPP se vyostřila, odboráři na konec Ing. Ďuriše zareagovali stávkovou pohotovostí. Jak celá kauza dopadne, na to si budeme muset počkat. Dopravní podnik každopádně s novým vedením pokračuje ve své činnosti.

 

 

Svoje působení zakládá především na komunikaci a odvolává se na snahy o dopravu spolehlivou a bezpečnou. A rovněž i dostupnou, jedním z pilířů jeho fungování je totiž také projekt Chováme se zodpovědně, který má vést k odstraňování bariér. Nově se rovněž mohli v loňském roce radovat rodiče malých dětí, přesněji těch do tří let věku, když pro ně byla připravena změna, díky níž mohou jezdit zdarma. Zvýhodněné podmínky pro cestování se týkají též důchodců.

DPP Praha - vyhledání spojení

 

 Vložil/a: Daniel Česák 04.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.