Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Kde hledat levné letenky?

Foto, en.wikipedia.orgChystáte se na dovolenou, služební cestu nebo chcete zkrátka za hranice všedních dnů odletět jen tak třeba na prodloužený víkend? Budete stát před nutností si rezervovat letenku.

Letecká doprava je variantou pohodlnou, rychlou a dnes již i levnou, zejména pokud vyrazíte s nízkonákladovými aerolinkami. Jenom se musíte umět v tomto světě trochu orientovat. Ukážeme si pár triků jak pořídit letenku opravdu výhodně. 

Buďte na sociálních sítích. První rada zní: Nehledejte to, co už někdo našel místo vás. Uživatelé se o své tipy na to, jak ušetřit, dělí hlavně na sociálních sítích. Stačí být všímavý.

 

 

Začněte včas, ale moc neváhejte

Dalším užitečným poznatkem je příliš nečekat a hledat v předstihu, hlavně pokud míříte do vzdálenějších a konkrétních destinací. Ale s rezervou berte tradované pravidlo, že je potřeba začít dopředu zrovna tři měsíce, ta vaše snová šance vás může potkat klidně i měsíc předem. Zkoumat situaci byste ale rozhodně měli včas, to abyste zjistili, jak vypadají ceny obecně a nevrhli se po první, která výhodně jenom vypadá. Musíte mít přehled o tom, v jakých cenových hladinách se letenky pohybují normálně, ať máte s čím srovnávat.

Mezi nejoblíbenější patří polské weby s tipy na levné letenky: www.fly4free.com  a www.fly4free.pl


Sledujte slevové nabídky nízkonákladových aerolinek:

Easyjet Wizzair    
       
Volotea Vueling  
     
Ryanair Norwegian  
 

Našli jste něco, co vypadá skutečně perfektně? Neměli byste ovšem i tak sáhnout po první letence, která vám připadá jako naprosto úžasná nabídka. Začátkem týdne totiž většinou první letecká společnost spustí lavinu padajících cen, konkurenti musejí na první výhodnou nabídku reagovat a stlačit ceny rovněž. Když budete mít přece jen trochu trpělivosti, můžete se s výslednou částkou dostat značně nízko. Potom už ale naopak neváhejte, vám podobných „lovců” čekají spousty, sleva může být zase pryč během několika málo minut.

 

 

 
 Mohlo by vás zajímat: Přehled 8 nejpopulárnějších vyhledávačů letenek
 

 

 

Letoun, www.radicestujeme.eu

 

 Leťte v době i čase, které nejsou tak atraktivní

Dobrou metodou, jak ušetřit, je také neletět v exponovaných obdobích, jako jsou Vánoce, prodloužené víkendy nebo období letních prázdnin. Letenka také velmi úzkou nabídkou termínů víceméně za vás rozhodne, kdy se konkrétně vydáte na cestu. Rovněž se nachystejte na to, že odletíte či přiletíte v rozmezí úterý až pátek. Když si odpustíte termíny od soboty do pondělí, opět je tu šance náklady o něco srazit. To stejné platí i o konkrétních časech, o něž není tak výrazný zájem, to znamená noční nebo časné ranní hodiny.

 

Oželte komfort

Vhodné je být smířen i s dávkou nepohodlí. Delší čekání (i v řádech hodin) nebo několik přestupů by vás v honbě za levnou letenkou neměly zaskočit. Stejně tak je užitečné, dokážete-li oželet i odlet třeba z Prahy a neváháte zapátrat po letištích v okolních zemích. Mnohdy se vám to vyplatí i navzdory výdajům, které budete mít spojeny s cestou. Na kombinované lety se vyplatí sledovat web Skypicker, dnes už přejmenovaný na Kiwi.com.

 

Hledejte ve srovnávačích a na webech aerolinek

Kde hledat konkrétně? Využít lze srovnávače, u nás je oblíbená třeba Letuška nebo Pelikán. Někdy je pohodlnější namísto zdlouhavého ručního procházení jednotlivých nabídek si nechat posílat tipy rovnou na e-mail. Podívejte se přímo i na weby konkrétních aerolinek, je možné, že vám něco perfektního vyhledávač poněkud „zapřel”.  

Ověřené další srovnávače cen letenek

Momondo

Královna

Kayak

Skyscanner

Tuifly

Pelikan.sk

Vyhledávače existují ve vícero jazykových verzích, neobsahují úplně stejnou nabídku a nabízejí jiné cenové hladiny letenek.

 

Matrix – ITA Software – Vyhledávač letenek Google

Matrix – ITA Software vyhledává lety a porovnává ceny letenek u jednotlivých aerolinií. Letenky přes něj však zakoupit není možné. Najdete li ve vyhledávači vyhovující letenku, tak k rezervaci využijte web aerolinky, nebo jeden z již zmíněných vyhledávačů.

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.05.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.