Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Počasí v Norsku

Foto, cs.wikipedia.orgNorsko, to je Skandinávie a Skandinávie znamená sever. Což přece implikuje zimu, že? To vůbec není tak jednoznačné. S počasím v Norsku je to komplikovanější, zdejší situaci totiž ovlivňuje hlavně působení Golfského proudu, který je teplý. V jeho činnosti hledejme i důvod, proč ani místní moře nikdy nezamrzá.

Podnebí je tak v porovnání s jinými stejně položenými oblastmi spíše mírné. A značně proměnlivé, zejména je tomu tak na severu země. Někdy se přirovnává k tomu kontinentálnímu, které se vyznačuje velkými rozdíly teplot, a to jak přes den, tak i v průběhu roku. A minimem srážek, které je zde způsobeno masivem Skandinávského pohoří, jež chrání vnitrozemí. Prší tu tak pouhých sto dní v roce, zatímco na pobřeží to může být i dvojnásobnou dobu.

Průměrné teploty v létě se v Norsku šplhají k sedmnácti stupňům Celsia, mimořádně se setkáte i s třiceti stupni. Na pobřeží je zima opět především mírná, v některých středních a východních lokalitách ovšem mohou mrazy dosahovat i -40 °C, to je ale spíše výjimka a roční průměr teplot se pohybuje na hodnotě osmi stupňů.

 

Počasí, 27 Červen
Počasí ve městě Oslo
+16

Max.: +16° Min.: +15°

Vlhkost: 81%

Vítr: SSW - 14 KPH

Vložil/a: Daniel Česák 05.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!