Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Počasí v Norsku

Foto, cs.wikipedia.orgNorsko, to je Skandinávie a Skandinávie znamená sever. Což přece implikuje zimu, že? To vůbec není tak jednoznačné. S počasím v Norsku je to komplikovanější, zdejší situaci totiž ovlivňuje hlavně působení Golfského proudu, který je teplý. V jeho činnosti hledejme i důvod, proč ani místní moře nikdy nezamrzá.

Podnebí je tak v porovnání s jinými stejně položenými oblastmi spíše mírné. A značně proměnlivé, zejména je tomu tak na severu země. Někdy se přirovnává k tomu kontinentálnímu, které se vyznačuje velkými rozdíly teplot, a to jak přes den, tak i v průběhu roku. A minimem srážek, které je zde způsobeno masivem Skandinávského pohoří, jež chrání vnitrozemí. Prší tu tak pouhých sto dní v roce, zatímco na pobřeží to může být i dvojnásobnou dobu.

Průměrné teploty v létě se v Norsku šplhají k sedmnácti stupňům Celsia, mimořádně se setkáte i s třiceti stupni. Na pobřeží je zima opět především mírná, v některých středních a východních lokalitách ovšem mohou mrazy dosahovat i -40 °C, to je ale spíše výjimka a roční průměr teplot se pohybuje na hodnotě osmi stupňů.

 

Počasí, 27 Červen
Počasí ve městě Oslo
+16

Max.: +16° Min.: +15°

Vlhkost: 81%

Vítr: SSW - 14 KPH

Vložil/a: Daniel Česák 05.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.