Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

ROPID

Vlak , www.radicestujeme.euZa zkratkou ROPID se skrývá Regionální organizátor pražské integrované dopravy. Jedná se o příspěvkovou organizaci, která vznikla v roce 1993 a dnes má sídlo na Praze 1 v Rytířské ulici. Zřizovatelem je hlavní město Praha a partnerem je Středočeský kraj.

Oborem její činnosti je organizace a kontrola nad Pražskou integrovanou dopravou, což obnáší vytváření celého systému dopravy tak, aby byl dostatečně moderní a stal se důstojným protějškem dopravy automobilové. Soustava PID je nyní tvořena téměř třemi sty devadesáti linkami. Dále instituce usiluje o zajištění její jednotnosti, a to v metropoli i ve spádovém území a jejím úkolem je též výběr dopravců a správa financí.

 

Tramvaj Metro
Doprava Doprava

 

Mimo jiné má na starost třeba návrh tarifu či jízdného nebo sestavování jízdních řádů, takže aktuálně se mohou Pražané těšit na změny v dopravě, svůj provoz třeba od září 2016 omezí linka 24.

 

 

V minulosti byl ROPID za svou činnost hojně kritizován, s pochopením se nesetkala třeba reorganizace v roce 2012. Tentokrát se brání tím, že podnět ke změně vzešel od samotných cestujících. V roce 2015 třeba musel svůj návrh na změny v dopravě kvůli kritice z velké části zase přepracovat, obdržel totiž více než tři tisíce připomínek od samotných občanů nebo městských částí a polovinu z nich uznal. Svoje vlastní poznámky a náměty na zlepšení můžete poslat i vy, a to za pomoci webových stránek a k tomu určenému formuláři nebo e-mailem.

 

Železnice Tramvaj
   

ROPID sám se při plánovaných změnách odvolává na výchozí situaci, kterou ovlivňuje třeba, citujeme, klesající podíl výkonu hromadné dopravy při rostoucím individuálním automobilismu nebo stále vyšší počty soukromých dopravců, kteří usilují o uplatnění na trhu.

Organizace podléhá orgánům samosprávy a státní správy, které jí výše jmenované funkce svěřily a jim se ze své činnosti zodpovídá.

Ropid Praha jízdní řády Vyhledávání spojení Příměstské linky

 

 

 Vložil/a: Daniel Česák 26.05.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.