Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Vlajky států Jižní Ameriky

Amerika, en.wikipedia.orgAmerika dostala jméno po italském cestovateli Amerigo Vespuccim, který byl první, kdo zjistil, že země objevená mořeplavcem Kryštofem Kolumbem v roce 1492 není Indie, ale nový kontinent.

Jižní Amerika se rozprostírá na ploše 17 840 000 km² a je co do rozlohy čtvrtý největší kontinent po Asii, Africe a Severní Americe. Největším městem Jižní Ameriky je Sao Paulo. Dalšími velkoměsty jsou argentinské Buenos Aires, brazilská Rio de Janeiro, kolumbijské města Bogota a Medelín, peruánská Lima a chilské Santiago de Chile.

Kontinent je obklopen dvěma oceány - Tichým oceán, který omývá pobřeží Chile, Ekvádor, Peru a Kolumbii, Atlantický oceán pak oblévá pobřeží Argentiny, Brazílie, Chile, Guyany, Jižní Georgie, Kolumbie, Surinamu a Venezuely.

 Mapa kontinentu Jižní Ameriky

 

Argentina Bolivie
Argentína Bolivie
Brazílie Kolumbie
Brazílie Kolumbie
Ekvádor Vlajka
Ekvádor Guyana
Chile Paraqay
Chile Paraquay
Peru Surinam
Peru Surinam
Uruquay Venezuela
Uruquay Venezuela
   
vlajky států EU  
Vložil/a: Daniel Česák 25.01.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.