Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Počasí v Řecku

AthenyŘecké podnebí je charakteristicky středomořské, ačkoli díky hornatému povrchu najdeme napříč zemí rozdíly. Hlavně v létě se v jižní části teploty šplhají ke třiceti, někdy i čtyřiceti stupňům a většinou neprší. Zimy jsou oproti tomu mírné a srážky se objevují častěji, zejména na severozápadním pobřeží.

Pro sever jsou typičtější mrazivé zimy, na vrcholcích hor samozřejmě najdete také poměrně hojně sníh. Na severu, na hranicích s Bulharskem a Makedonií lze také zaznamenat rovněž rysy podnebí kontinentálního, které se vyznačuje většími teplotními výkyvy v průběhu dne i po celý rok.

V nižších polohách uvítají hlavně turisté poměrně dlouhá a suchá léta, mezi lokality, v nichž je to dobře patrno, náleží třeba Kréta. Tu ovlivňuje teplý vzduch, jež sem proudí od břehů Afriky, horké počasí na ostrově tak typicky panuje už v březnu. Ale během léta jej poněkud mírní vítr Meltémi. I zimní teploty se v této destinaci pohybují mezi osmi až deseti stupni Celsia.

 

Počasí, 27 Červen
Počasí ve městě Atény
+33

Max.: +33° Min.: +25°

Vlhkost: 53%

Vítr: NNW - 5 KPH

Počasí ve městě Zakynthos
+29

Max.: +29° Min.: +25°

Vlhkost: 68%

Vítr: WNW - 22 KPH

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Seznam letišť v Řecku

 

Přehled - řecké ostrovy

   


Vložil/a: Daniel Česák 16.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.