Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Počet škod v zimní sezoně vzrostl, prodej pojištění také

ZimaPodcenit cestovní pojištění v zimní sezoně se rozhodně nevyplácí, vyplývá to ze statistik ERGO pojišťovny. Ve srovnání s předchozím rokem počet škod ERGO v zimní sezoně meziročně vzrostl o 15 %. „Naši klienti si ovšem riziko uvědomují, což dokazuje nárůst uzavřených smluv.

Ten se zvýšil o 7 % (na 100 000 smluv),“ řekl Pavel Šuranský, člen představenstva společnosti. Potvrzuje se také trend cestovat v zimě do teplých destinací. 

 

Ať už se v chladných měsících rozhodnete pro dovolenou v prohřáté exotice, nebo lyžařské radovánky na zasněžených svazích, je dobré mít na paměti jednu důležitou věc: Vsaďte raději na jistotu a cestujte bez starostí a s klidným svědomím. Jinými slovy – nepouštějte se do rizika tím, že budete chtít ušetřit na cestovním pojištění. Mohlo by se vám to totiž vymstít.

 

Hory

 

Statistiky ERGO pojišťovny potvrzují, že roste nejen počet, ale také výše škod. Ve srovnání s předchozí zimní sezonou jde o pětiprocentní nárůst v celkovém objemu škod. Tři čtvrtiny případů jsou spojené se zdravotními potížemi – vedou úrazy, nemoc a 6 % patří také stomatologickým zákrokům. V případě nemocí je v porovnání s letní sezonou překvapivě mnohem méně angín a podobných nemocí. Zato úrazy související s lyžováním jsou časté a nebezpečné. Běžně se jejich plnění pohybují v řádu desítek tisíc Kč (průměrná škoda spojená s lyžováním je 20 tisíc Kč), ovšem při těžších zlomeninách nejsou výjimkou ani částky výrazně přesahující 100 tisíc Kč.

 

Zima

 

Riziko ale nepředstavují jen úrazy a nemoci. Není také tajemstvím, že ve většině alpských středisek se stále častěji objevují žaloby na viníky nehod a srážek na sjezdovkách s požadavkem placení částek v řádu milionů korun, což by lyžaři neměli podceňovat. A to i v případě, kdy se například jednalo jen o naražené končetiny a při nehodě nedošlo k žádnému vážnému zranění. Postižení se snaží dokonce vymáhat odškodné i za psychické následky. V případě srážky s lyžařem je tedy vhodné si vše důkladně zdokumentovat – např. za pomoci fotografií a případně i videa z místa či výpovědi svědků. A především je pro takové případy důležité mít sjednáno pojištění odpovědnosti vůči třetím osobám s dostatečným krytím. Tedy v minimální výši alespoň 2 milionů Kč.

Mimochodem velmi podobnou částku z odpovědnosti za způsobení úrazu při sjezdovém lyžování v uplynulých měsících ERGO pojišťovna vyplácela.

 

Lyžaři

 

Nezanedbatelná je i asistenční služba na vysoké úrovni. Ostatně sám si ji před rokem na vlastní kůži zkusil i člen představenstva ERGO pojišťovny Pavel Šuranský. „Na Velikonoční pondělí jsem loni lyžoval v Alpách jako jediný dospělý se třemi teenagery a jeden z nich po pádu utrpěl, i přestože měl helmu, otřes mozku, což znamenalo 48hodinový pobyt v nemocnici. Ocenil jsem nejen následnou úhradu zvýšených nákladů, ale i pomoc v podobě průběžných konzultací s lékařem v České republice, která je součástí asistence. Toto uklidnění bylo potřeba o to více, že kromě starostí o zdraví dítěte byla sama o sobě značným stresem i nutnost sehnat na Velikonoční pondělí náhradní ubytování.“

Pozor na zavazadla! 

Význam má cestovní pojištění nejen pro Vás, ale také pro Vaše zavazadla. Plnění pojistného v důsledku problémů se zavazadly tvořilo u ERGA 13 % z celkového počtu případů škod. A nejde jen o lyžaře. V posledních letech se objevuje totiž nový trend – za teplem v zimě cestuje stále větší počet Čechů, ale zároveň při těchto cestách mírně klesá počet drobnějších škod a nehod. Souvislost to má nejspíš i s tím, že v této době vyráží na dovolenou více starších lidí nebo rodin s dětmi předškolního věku. Tyto statistiky potvrzují také cestovní kanceláře a agentury, pro něž se právě senioři v poslední době stávají atraktivní cílovou skupinou.

 

Cestovní pojištění kalkulačka online

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.