Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Podzimní Paříž: Užijte si romantiku v ikonické metropoli

Na podzim má „město světel“ nenapodobitelné kouzlo – oprašte fráze ze slovníku a vyrazte na romantický výlet do 1 000 km vzdáleného srdce Francie. Prozradíme vám tipy na nejzajímavější místa, která stihnete navštívit i během eurovíkendu.

 

 

 

Foto: Fabrizio Verrecchia, Unsplash

 

Administrativa před cestou

Ještě než začnete shánět letenky a balit balonový plášť, věnujte trochu času nutné administrativě. I na krátký zahraniční výlet si zařiďte komplexní cestovní pojištění, které za vás uhradí všechny případné poplatky za léky či ošetření. Dále sledujte kurzy měn a výhodně vyměňte české koruny za eura. Pak stačí jen sehnat letenky, nasadit baret a můžete vyrazit.

 

Kam v Paříži – 5 míst, která stojí za to

Kromě množství architektonických památek, uměleckých děl, živých bulvárů a pulzujícího nočního života se v Paříži najde pár míst, která uchvátí každého turistu. Kam se určitě vydat?

 

  • Centre Pompidou představuje galerii moderního umění v nevšedním kabátku. Veškeré oporné architektonické prvky jsou vně budovy, stejně tak barevně rozlišené potrubí. Na projektování stavby se v 70. letech podílel i Jan Kaplický. Uvnitř najdete kromě jiného díla nejznámějších umělců 20. století.

 

  • Na ostrově Île-de-la-Cité budete obdivovat místo, na kterém byla Paříž založena. Zároveň zde ve 12. století začala stavba jedné z nejznámějších katedrál světa – Notre-Dame. Gotická stavba proslula svou monumentálností i slavným příběhem z pera Victora Huga.

 

  • Latinská čtvrť si získá pozornost intelektuálů, stojí zde slavná univerzita Sorbonne. Gourmeti pak ve čtvrti ocení množství bister a útulných hospůdek, ve kterých mohou ochutnat klasické francouzské pokrmy.

 

  • Pod Vítězným obloukem na náměstí Place Charles de Gaulle můžete vzdát hold u hrobu neznámého vojína, který je poctou pro všechny padlé v první světové válce. U velkolepé stavby každoročně končí cyklistický závod Tour de France a protínají se tu ty největší bulváry. Vítězný oblouk nechal postavit Napoleon Bonaparte, jehož hrobku najdete v blízkosti Invalidovny (Hôtel des Invalides).

 

  • 320 metrů vysokou Eiffelovu věž poznáte snadno. Nechte se vyvézt na 3 vyhlídkové plošiny a shlédněte na město z ptačí perspektivy. Pokud chcete naopak pěknou vyhlídku na symbol Francie, nejlepší fotku si uděláte z parku Trocadéro. Nejkrásnější pohled na věž je po odbití každé celé noční hodiny – rozsvícením žárovek se na Eiffelovce vytvoří působivý třpytivý efekt.

 

Vyrazte do Francie za neobyčejnými zážitky a vzpomínkami. Město světel vás uchvátí!

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 30.09.2020


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.