Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Zima     

Průvodce - Portes du Soleil

HoryJakožto středně pokročilá lyžařská skupina se každoročně vydáváme s rodinou do lyžařského střediska Portes du Soleil, která je vhodná pro pokročilé, začínající i náročné a ctižádostivé lyžaře. Toto lyžařské středisko zaujme zejména svou velikou možností využití volného času.

 

Oblast se nachází na hranici mezi  Francií a  Švýcarskem a nabízí přibližně 600 kilometrů upravovaných sjezdovek.

Na týdenní dovolené se tedy můžete rozhodnout, že nepojedete žádnou sjezdovku dvakrát a následně si toto předsevzetí velmi snadno splnit, a to s využitím jen jedné permice pro celý areál. Rozhodnete-li se však, že budete daný den jezdit pouze v jedné zemi a nebudete přejíždět do druhé, je cenově výhodnější koupit si permici pouze do ní, nikoli celkovou a ušetřit tím peníze, které můžete utratit za suvenýry nebo za jídlo, které je v této oblasti vynikající.

 

 

Restaurací a barů přímo přilehlých ke sjezdovkám je téměř 100. Obě země si snaží držet kvalitu svých pokrmů, a ještě se nám nestalo, že bychom s jídlem byli nespokojeni.

Jestli ovšem nejste zastánci rekreačního lyžování a snowboardingu, nemusíte mít strach, že si nepřijdete na své. V celém areálu se nachází několik snowparků se skokánky, boulemi nebo zábradlím. Snowparky jsou otevřeny se základní permicí zdarma. V areálu se nachází i náročné sjezdovky, na kterých se konají slalomové a sjezdové soutěže. S registrací se ale musíte obeznámit na stránkách lyžařského střediska včas před jeho návštěvou.

Na fronty, které se vyskytují v českých lyžařských střediscích téměř nemáte šanci narazit. V celém areálu se nachází celkem 196 lanovek, pomocí kterých můžete bez obav z uvíznutí přejíždět vrcholky hrdě se tyčících Alp.

Obavy z nedostatku sněhu vás nemusí v trápit, protože v případě extrémně nepříznivých podmínek, celý areál disponuje nejmodernější technologií umělého zasněžování a údržby sněhu. K těmto prostředkům ovšem sahá pouze v krajních případech, které uprostřed běžné sezony nenastanou. Každý lyžař a snowboardista více ocení přírodní sníh. V období našich návštěv (často leden) se ještě nestalo, že by vlekaři museli k umělému zasněžování sáhnout. Podle informací z lyžařského střediska se tak o běžné období zimní dovolené ani nestane.

 

 

Vše ale má své pro i proti. Nutno podotknout, že zimní dovolená v této oblasti je relativně drahá a při výletu s rodinou jako v našem případě musíte sáhnout hlouběji do peněženek. Vesnice, mezi kterými se lyžařské středisko nachází, disponují velikou spoustou bytů, které pronajímají, ale jinak se jedná o vesnice spíše turistické s jedním menším obchodem, a to ne v každém případě. Je tedy lepší jíst v restauracích, v případě oběda poblíž svahu. Za tyto služby si ale znovu připlatíte a musíte počítat s větší peněžní rezervou.

 

 Ubytování v této lokalitě

 

 

logo

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.01.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.