Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Poznejte oblíbená místa Evropy, kde si sportovní horolezectví užijete nejvíc

Horolezectví je momentálně jednou z nejvyhledávanějších outdoorových aktivit. Kombinuje totiž pohyb na čerstvém vzduchu s posilováním, koordinací, adrenalinovými sporty, tréninkem výdrže i zábavou během jedné činnosti. Lezení po skalách je pro člověka možností, jak překonat své limity a posunout hranice do netušených výšin. Možná se čas od času zajdete pobavit do některého z center s umělými horolezeckými stěnami a lezení je pro vás jen občasný relax. Možná to ale berete velmi vážně a horolezectví se chcete věnovat na plný úvazek. V takovém případě se vám jistě budou hodit tipy na horolezecké výlety po Evropě.

 

 

Prolezte vápence v rozmanitém Španělsku

Než se vůbec někam vypravíte, musíte nejprve zkontrolovat své horolezecké vybavení, protože na něm závisí vaše možnosti při výběru cílové lokality. Lezecké oblasti v Evropě jsou rozmanité a nabízí různé úrovně šplhání po stěnách z různorodých materiálů, sklonů a výšek. Za jedno z nejkrásnějších míst k lezení se považují vápencové skály v Chulilla na východě Španělska. Stabilní počasí a mnoho lezeckých cest jsou jen částečnými důvody, pro které je tato oblast považována za jednu z nejlepších v Evropě.

 

Užijte si zábavu na překážkách v jižním Německu

Ještě blíž se nachází Frankenjura, což jsou vápencové skály v jižním Německu. Najdete zde více než 7000 různých cest od jednoduchých stěn až po náročné výstupy. Dokonce se zde nachází i množství boulderů, spár, komínů a naklopených ploten. Horolezectví je tu tedy rozhodně zábavou. Frankenjura se někdy mezi horolezci nazývá kolébkou sportovního lezení a není se ani čemu divit. Vyzkoušet si tu můžete i "vícedélkové" lezení, pro které se vám jistě bude hodit horolezecké lano, vysoce odolné proti oděrům a dostatečně pružné pro pohodlné šplhání.

 

Vápencové skály v jihovýchodní Francii vás uhranou

Dalším oblíbeným tipem je Céüse, což je oblast v jihovýchodní Francii. Najdete zde rozmanité vápencové skály, které lákají lezce z celého světa. Céüse je oblíbená především v letním období, protože nabízí chladnější prostředí, zatímco všude kolem slunce nesnesitelně pálí. Poloha skal je totiž v nadmořské výšce 1800 metrů. Tipů pro sportovní lezení už tedy několik máte. Jsou to místa vhodná pro jednotlivce i skupiny, začátečníky i pokročilé. Pro nezapomenutelný zážitek vám stačí už jen sbalit horolezecký batoh a vyrazit dřív, než budou všechny dobré výstupy zabrané.

 

 

 
        Mohlo by vás zajímat: 10 nejvyšších hor Evropy
          Hora, pohoří
Výška v m Země          
        1 Mont Blanc - Alpy 4 809
Francie          
        2 Mont Blanc  - Alpy
4 809
Itálie          
        3 Dufourspitze - Alpy
4 634 Švýcarsko          
        4 Grossglockner - Alpy
3 798 Rakousko          
        5 Mulhacén - Sierra Nevada  3 479 Španělsko          
        6 Zugspitze - Alpy
2 962 Německo          
        7 Coma Pedrosa - Pyreneje
2 942 Andorra          
        8 Musala - Rila
2 925 Bulharsko          
        9 Mytikas - Olymp
2 917 Řecko          
        10 Triglav - Alpy
2 864 Slovinsko          
                         

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 07.06.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!