Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Praktické rady     

Jak správně vybrat zahraniční cestovní zájezd

Cestovatelé7 tipů na co nezapomenout při výběru dovolené a jednání s cestovní kanceláří. Pár základních rad co vás může potkat na zahraničním zájezdu a čeho se radši dopředu vyvarovat najdete sepsané v sedmi bodech. To vše se vám může hodit před vycestováním do zahraničí s cestovní kanceláří, nebo i bez ní.

 

Jaké doklady si vzít  do zahraničí

Obstarejte si základní cestovní pojištění před odjezdem v případě, že není zajištěno cestovní kanceláří. Vezměte si sebou kreditku, nebo jinou platební kartu a nějakou hotovost v měně země, kam se chystáte. Vízovou povinnost si zjistěte na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR. Do exotických oblastí je potřeba očkování a bližší informace dostanete např. v centru očkování. U časově náročnějších cest do rozvojových zemí se na očkování objednejte alespoň tři měsíce před odletem. Jestli máte namířeno do EU, nebo Švýcarska je dostačující občanský průkaz. V zemích s nutností cestovního pasu je doporučeno udělat pro případ ztráty ještě alespoň černobílou kopii pasu a pasovou barevnou fotku pro případ ztráty originálních dokladů.

 

 

Co obsahuje nabídka cestovních kanceláří

Je dobré znát před nákupem zájezdu od cestovní kanceláře, co všechno zájezd obsahuje a položit si otázky na případné nejasnosti. Jsou zahrnuty v ceně poznávacích zájezdu poplatky za výlety, na různé atrakce, vstupné do historických památek, víza, poplatky na letištích? Rozepisuje se cestovní kancelář o historii a krásách nabízených zájezdů, ale zároveň nepíše o programu poznávacího zájezdu. Zní to trochu podezřele. Zjistěte náplň zájezdu, a co všechno cestovka nabízí. Někteří zákazníci CK je vyhledávají z podstatné části kvůli službám průvodců. Informujte se o dostupnosti průvodce na místě dovolené.  Jak často vám bude průvodce k dispozici a je určen jen pro váš zájezd?

Mořské pobřeží

Strava v exotických destinacích

V exotických zemích radíme dát si pozor na tepelně neupravovanou zeleninu a maso. Podmínky uskladnění potravin v exotických lokalitách neodpovídají vždy evropským normám. Pokud byste rádi na exotických trzích ochutnali místní speciality, nechte si alespoň jídlo tepelně upravit. Doporučujeme nepít vodu z veřejného vodovodu, ale pouze balenou vodu. Zvažte konzumaci místních gurmánských specialit od podezřelých pouličních prodavačů. Je doporučeno nechat se očkovat proti žloutence typu A, která se velmi často přenáší jídlem a také nápoji.

Cestovatelská skupina

V jak velké skupině spolucestujících se chystáte na zájezd? V příliš velkém uskupení cestovatelů vznikají problémy vyplývající z pozdních příchodů jednotlivců a organizační náročnosti. Zato v menší skupince můžete naplno využít služeb svého průvodce a vše je daleko osobnější. Nezapomeňte se informovat na minimální počet cestujících pro realizaci zájezdu. V případě malého počtu přihlášených existuje pravděpodobnost neuskutečnění zájezdu.

Doprava do cílové destinace

Nechte se informovat od CK ohledně dopravy. Lepší letět hodinu pohodlně letadlem než trávit šest hodin v autobuse a mrhat  zbytečně časem. Nemalou roli hraje i výběr letecké společnost, se kterou cestujete, kdy nízkonákladový letecký dopravce převážně nabízí služby na nižší úrovni než národní letecký dopravce. Nízkonákladoví letečtí dopravci nenabízí služby navíc jako je přeprava zavazadel v ceně letenek, palubní servis atd. až na výjimky. V jejich cílových destinacích nemají obvykle žádné personální zastoupení a cestující si v případě problému musí poradit sami. Přeprava cestujících je často uskutečněna na menších lokálních letištích více vzdálených od center hlavních měst. Národní letečtí dopravci poskytují větší servis a nabízejí doplňkové služby jako je přeprava zavazadel v ceně, občerstvení na palubě, noviny, přeprava handicapovaných cestujících atd. V případě letu do vzdálených destinací nemusíte letět přímou leteckou linkou, ale musíte počítat s možným přestupem a čekáním na letišti na návazný letecký spoj.

Letadla

Sepište si seznam věcí, které budete potřebovat

Letíte-li letadlem, nezapomeňte si obstarat rozměrově vhodné kufry podle pravidel vybrané letecké firmy. Každá letecká společnost má trochu jiné podmínky ohledně velikosti zavazadel a jejich hmotnosti. U většiny leteckých společností je zahrnuta přeprava jednoho menšího příručního zavazadla a jednoho většího (podpalubního) zavazadla zahrnuta v ceně letenky. Nezapomeňte také na mobilní služby vašeho telefonního operátora a aktivovat si roaming, který umožní používání vašeho telefonu v zahraničí.

Vyhledejte zájezd v internetovém srovnávači zájezdů

Rozhodli jste se vyrazit na zahraniční dovolenou a rádi byste využili komfortu výběru zájezdu s cestovní kanceláří. Vybrat si zájezd přímo v pohodlí domova na internetu? Několik rad k tomuto tématu neuškodí. Internetové vyhledávače výrazně změnily trh a to platí i v případě cestovních zájezdů. Na výběru dovolené přes internetový vyhledávač lze podstatně ušetřit peníze a čas. Mezi hlavní výhody internetových srovnávačů dovolené patří pohodlný nákup, přehledné srovnání zájezdů, detailní informace o zájezdu, porovnání cen a ostatních parametrů mezi desítkami ověřených cestovek. To vše najdete na vyhledávači zájezdů newtravel.cz, kde si zájezd můžete vybrat a objednat přímo na stránkách cestovní kanceláře, kam jste byli přesměrováni.  Využijete-li internetového srovnávače cen při výběru zájezdů, můžete si nastavit vaši cílovou destinaci, den odjezdu na zájezd a den příjezdu ze zájezdu. Je možné také využít filtrování výběru stravování a zvolit si druh vámi oblíbené dopravy. Dále máte možnost filtrovat podle slev, cen a ostatních parametrů.

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.10.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!