Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Praktické rady     

Jak správně vybrat zahraniční cestovní zájezd

Cestovatelé7 tipů na co nezapomenout při výběru dovolené a jednání s cestovní kanceláří. Pár základních rad co vás může potkat na zahraničním zájezdu a čeho se radši dopředu vyvarovat najdete sepsané v sedmi bodech. To vše se vám může hodit před vycestováním do zahraničí s cestovní kanceláří, nebo i bez ní.

 

Jaké doklady si vzít  do zahraničí

Obstarejte si základní cestovní pojištění před odjezdem v případě, že není zajištěno cestovní kanceláří. Vezměte si sebou kreditku, nebo jinou platební kartu a nějakou hotovost v měně země, kam se chystáte. Vízovou povinnost si zjistěte na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR. Do exotických oblastí je potřeba očkování a bližší informace dostanete např. v centru očkování. U časově náročnějších cest do rozvojových zemí se na očkování objednejte alespoň tři měsíce před odletem. Jestli máte namířeno do EU, nebo Švýcarska je dostačující občanský průkaz. V zemích s nutností cestovního pasu je doporučeno udělat pro případ ztráty ještě alespoň černobílou kopii pasu a pasovou barevnou fotku pro případ ztráty originálních dokladů.

 

 

Co obsahuje nabídka cestovních kanceláří

Je dobré znát před nákupem zájezdu od cestovní kanceláře, co všechno zájezd obsahuje a položit si otázky na případné nejasnosti. Jsou zahrnuty v ceně poznávacích zájezdu poplatky za výlety, na různé atrakce, vstupné do historických památek, víza, poplatky na letištích? Rozepisuje se cestovní kancelář o historii a krásách nabízených zájezdů, ale zároveň nepíše o programu poznávacího zájezdu. Zní to trochu podezřele. Zjistěte náplň zájezdu, a co všechno cestovka nabízí. Někteří zákazníci CK je vyhledávají z podstatné části kvůli službám průvodců. Informujte se o dostupnosti průvodce na místě dovolené.  Jak často vám bude průvodce k dispozici a je určen jen pro váš zájezd?

Mořské pobřeží

Strava v exotických destinacích

V exotických zemích radíme dát si pozor na tepelně neupravovanou zeleninu a maso. Podmínky uskladnění potravin v exotických lokalitách neodpovídají vždy evropským normám. Pokud byste rádi na exotických trzích ochutnali místní speciality, nechte si alespoň jídlo tepelně upravit. Doporučujeme nepít vodu z veřejného vodovodu, ale pouze balenou vodu. Zvažte konzumaci místních gurmánských specialit od podezřelých pouličních prodavačů. Je doporučeno nechat se očkovat proti žloutence typu A, která se velmi často přenáší jídlem a také nápoji.

Cestovatelská skupina

V jak velké skupině spolucestujících se chystáte na zájezd? V příliš velkém uskupení cestovatelů vznikají problémy vyplývající z pozdních příchodů jednotlivců a organizační náročnosti. Zato v menší skupince můžete naplno využít služeb svého průvodce a vše je daleko osobnější. Nezapomeňte se informovat na minimální počet cestujících pro realizaci zájezdu. V případě malého počtu přihlášených existuje pravděpodobnost neuskutečnění zájezdu.

Doprava do cílové destinace

Nechte se informovat od CK ohledně dopravy. Lepší letět hodinu pohodlně letadlem než trávit šest hodin v autobuse a mrhat  zbytečně časem. Nemalou roli hraje i výběr letecké společnost, se kterou cestujete, kdy nízkonákladový letecký dopravce převážně nabízí služby na nižší úrovni než národní letecký dopravce. Nízkonákladoví letečtí dopravci nenabízí služby navíc jako je přeprava zavazadel v ceně letenek, palubní servis atd. až na výjimky. V jejich cílových destinacích nemají obvykle žádné personální zastoupení a cestující si v případě problému musí poradit sami. Přeprava cestujících je často uskutečněna na menších lokálních letištích více vzdálených od center hlavních měst. Národní letečtí dopravci poskytují větší servis a nabízejí doplňkové služby jako je přeprava zavazadel v ceně, občerstvení na palubě, noviny, přeprava handicapovaných cestujících atd. V případě letu do vzdálených destinací nemusíte letět přímou leteckou linkou, ale musíte počítat s možným přestupem a čekáním na letišti na návazný letecký spoj.

Letadla

Sepište si seznam věcí, které budete potřebovat

Letíte-li letadlem, nezapomeňte si obstarat rozměrově vhodné kufry podle pravidel vybrané letecké firmy. Každá letecká společnost má trochu jiné podmínky ohledně velikosti zavazadel a jejich hmotnosti. U většiny leteckých společností je zahrnuta přeprava jednoho menšího příručního zavazadla a jednoho většího (podpalubního) zavazadla zahrnuta v ceně letenky. Nezapomeňte také na mobilní služby vašeho telefonního operátora a aktivovat si roaming, který umožní používání vašeho telefonu v zahraničí.

Vyhledejte zájezd v internetovém srovnávači zájezdů

Rozhodli jste se vyrazit na zahraniční dovolenou a rádi byste využili komfortu výběru zájezdu s cestovní kanceláří. Vybrat si zájezd přímo v pohodlí domova na internetu? Několik rad k tomuto tématu neuškodí. Internetové vyhledávače výrazně změnily trh a to platí i v případě cestovních zájezdů. Na výběru dovolené přes internetový vyhledávač lze podstatně ušetřit peníze a čas. Mezi hlavní výhody internetových srovnávačů dovolené patří pohodlný nákup, přehledné srovnání zájezdů, detailní informace o zájezdu, porovnání cen a ostatních parametrů mezi desítkami ověřených cestovek. To vše najdete na vyhledávači zájezdů newtravel.cz, kde si zájezd můžete vybrat a objednat přímo na stránkách cestovní kanceláře, kam jste byli přesměrováni.  Využijete-li internetového srovnávače cen při výběru zájezdů, můžete si nastavit vaši cílovou destinaci, den odjezdu na zájezd a den příjezdu ze zájezdu. Je možné také využít filtrování výběru stravování a zvolit si druh vámi oblíbené dopravy. Dále máte možnost filtrovat podle slev, cen a ostatních parametrů.

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.10.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.