Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Praktické rady     

Přeprava zvířat letadlem

KlecMáte v úmyslu cestovat letadlem se psem nebo kočkou?  Pár rad na cestu co je potřeba zařídit před odletem se může hodit. U každé aerolinky je přeprava trochu odlišná a někteří dopravci ani převoz zvířat nepovolují a proto je nutné postupovat individuálně podle instrukcí každého z nich, nezapomeňte si také přečíst informace na webech letišť.

 

 


Užitečné postřehy jak cestovat se psem a kočkou


Zvířata a podmínky čsa

ČSAInformace o přepravě zvířat na linkách ČSA. Bližší Informace dostanete v call centru ČSA +420 239 007 007. Přeprava zvířat je možná jen do zemí, kam to povolují předpisy cílové země. Podrobnější informace vám může poskytnout velvyslanectví dané země, případně veterinární správa ČR.

 

V kabinovém prostoru letadla za vašeho doprovodu může letět jen pes, nebo kočka a to za podmínek:

Zvíře musí být umístěno v boxu tomu určenému (max. rozměr 43 x 30 x 27 cm, max. váha se zvířetem 8 kg), k odbavení je nutné dostavit min. hodinu před odletem. V kabině letadla mohou být maximálně tři malá zvířata (dvě ve třídě Economy a jedno ve třídě Business). Poplatek za převoz zvířete je 1700 Kč. Výjimku tvoří záchranářští a policejní psi ve službě a asistenční psi pro cestující, kteří jsou závislí na doprovodu psa. Tato zvířata jsou přepravována v kabině letadla přednostně a zdarma.

 

Přeprava zvířat v nákladovém prostoru

Jako odbavené zavazadlo můžete v podpalubním prostoru letadla převážet psa, kočku (ostatní zvířata je možné přepravit pouze jako zboží). Převoz zvířat v nákladovém prostoru letadla je povolen jen do některých zemí.  Zvíře musí být přepravováno v boxu s nepropustným dnem a otvory (max. velikost 125 x 69 x 80 cm), box musí být označen jménem, adresou a telefonickým kontaktem, zvíře musí být opatřeno příslušnými doklady. Přeprava zvířete je za stanovený poplatek.

Přepravované zvíře bude pro let odbaveno během odbavení vašich ostatních zavazadel. Letištní personál zkontroluje, zda box splňuje pravidla společnosti. Prověří  zda v něm má zvíře dostatek prostoru a jestli je vybaven stravou, vodou s možností doplnění zvnějšku boxu. Současně se ověří průvodní dokumentace zvířete a jeho zdravotní stav.

 

 

Přeprava psů letadlem - box

Přeprava psů letadlem - box

Přeprava psů letadlem - box

Foceno na Letišti Václava Havla Praha (PRG), více informací o přepravě zvířat na webových stránkách pražského letiště.

Cargo přeprava živých zvířat bez vaší účasti - letecký převoz zvířat bez účasti majitele mají na starost nákladní letečtí dopravci. Přepravované zvíře je zasláno jako zboží, ve speciálních klecích. Zvíře musí být vybaveno mezinárodním očkovacím průkazem, splňovat zdravotní podmínky, předpisy místa odletu a příletu. 


 

 

 

Přeprava zvířat u Wizzair

WizzairSpolečnost Wizz Air nepřepravuje zvířata a jedinou výjimku tvoří asistenční psi, kteří doprovázejí cestujícího. Tito psi musí mít vystaveny doklady, které vyžadují předpisy zemí dotčených přepravou a musí splňovat tyto podmínky.

 

 

Přeprava zvířat u Smartwing

Přeprava cestujících s asistenčním psem 

SMARTWINGSZrakově postižení a ostatní pasažéři, kteří jsou odkázáni na pomoc asistenčního psa, mají povinnost dopravci předložit doklady, že pes je vycvičený pro pomoc zdravotně postiženým. Pes musí být v postroji na vodítku a je doporučen náhubek. Přeprava asistenčních psů je bezplatná.

 

Přeprava ostatních zvířat 

Zvířata lze přepravovat pouze se souhlasem dopravce, na odpovědnost cestujícího, který je přepravuje a to do destinací, kam je to platnými předpisy a dopravcem povoleno. K přepravě jsou přijímány pouze psi, kočky a to v boxech k tomu určených a s platnými zdravotní a očkovací průkazy a dalšími doklady pro vstup zvířete do cílové země letu. Převoz ostatních zvířat je řešen individuálně s aerolinkou. Převoz plazů, hlodavců není z bezpečnostních důvodů dovolen.

V kabině letadla mohou být převážena max. dvě zvířata za předpokladu, že váha zvířete včetně schrány nepřesáhne 5 kg a rozměry boxu budou max. 43x30x27 cm. Box musí mít nepropustné dno, musí být položen pod sedadlem cestujícího a zvíře jej nesmí během letu opustit. V ostatních případech jsou zvířata přepravována pouze v zavazadlovém prostoru letadla stejně jako odbavená zavazadla (pokud to technické parametry letadla dovolují).

V kabinovém prostoru letadla lze přepravovat bezplatně pouze asistenčního psa, doprovází-li zrakově postiženou, nebo hluchoněmou osobu. Tito psi musí vybaveni postroji, náhubkem, vodítkem, potvrzením o výcviku a požadovanou dokumentací.

 

Easyjet přeprava zvířat

Easyjet, www.radicestujeme.euPřeprava zvířat, hmyzu, plazů je na palubě letadla i nákladním prostou zakázána s výjimkou přepravy vodících a asistenčních psů.

 

 

Emirates a domácí mazlíčci

EmiratesV kabinovém prostoru letadla s výjimkou přepravy sokolů mezi Dubají a některými destinacemi v Pákistánu není dovoleno přepravovat domácí zvířata.

Domácí zvířata můžou být převážena jako náklad, nebo jako odbavená zavazadla. Společnost Emirates za zvířata přepravovaná jako odbavené zavazadlo účtuje běžné poplatky za nadlimitní zavazadla, na základě kombinované hmotnosti zvířete (zvířat) a přepravního boxu. Kontaktujte aerolinku Emirates před odletem v předstihu a ověřte si všechny vyžadované povolení, testy, očkování. Společnost Emirates bude moci závazně zařídit cestu vašeho zvířete až po završení nezbytných úkonů z vaší strany.

 

 

 

Další odkazy na přepravu zvířat u leteckých společností:

 

ČSA žirafa, en.wikipedia.org
Austrian Airlines
Turkish Airlines
Air France
Delta
Volotea Velryba, en.wikipedia.org
Norwegian
Lufthansa
British Airways
KLM

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.02.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.