Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Při cestování nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění. Rozhodně se vyplatí

Asi každý cestovatel si přeje, aby jeho dovolená proběhla především podle jeho představ. To znamená hlavně v klidu, pokud možno bezpečně a jednoduše po všech stránkách pohodově. Ne vždy se však poštěstí, že se vše daří tak, jak si představujeme. S tím bohužel mnoho nenaděláme, ale můžeme se proti takovým situacím pojistit.

Právě kvalitní cestovní pojistka nám může pomoci pokrýt nenadálé situace, které nás mohou na cestách kdykoliv potkat.

 

Mezi nejdůležitější kritéria patří parametry vaší pojistky

Není zbytečnější pojistky, než je ta, která dostatečně nekryje rizika, na která se chcete pojistit. Proto je důležité, abyste se zejména zajímali o to, zda vámi sjednávaná pojistka obsahuje vše, co potřebujete. Od toho jsou tady nejrůznější srovnávače, které vám mohou být velmi dobrým pomocníkem. Pomohou vám jednoduše vybrat to nejlepší pojištění na cesty. Můžete si velice snadno vedle sebe porovnat jednotlivé nabídky pojišťoven a vybrat si tak tu ideální právě pro vás. Výběr pojistky ovlivňuje celá řada faktorů:

 

- Cíl vaší cesty

- Výše pojistného krytí

- Doba pobytu

 

Veškerá tato kritéria samozřejmě ovlivňují konečnou cenu, kolik za pojistku zaplatíte. Srovnání je důležité také proto, abyste si mohli vybrat cenově nejzajímavější nabídku mezi různými pojišťovnami. Nabídky mnohých pojišťoven totiž mohou být podobné, ale ceny mohou být značně různé. Určitě stojí za zmínku, že prostřednictvím srovnávačů si můžete ceny nejen porovnat, ale zároveň se také dostat k uzavření vámi vybrané pojistky online. To vám ušetří mnoho času, jelikož prostě nemusíte nikam chodit.

 

Dobře zvažte všechna rizika vaší cesty

Právě proto, abyste byli schopni vybrat si odpovídající pojistku, je důležité, abyste měli představu o rizicích, která vás mohou na cestách potkat. Je zde samozřejmě celá škála specifických rizik, kdy se můžete připojistit například na rizikové sporty. Taková pojistka samozřejmě potom bude dražší. V základu však kvalitní cestovní pojištění zahrnuje všechna typická rizika, se kterými se běžně na cestách potkáte. Jedná se zejména o:

 

- Léčebné výlohy

- Ztrátu a poškození zavazadel

 

Některé pojišťovny v rámci pojistky nabízejí také možnost pojištění odpovědnosti, kdy se můžete nechat pojistit proti škodě, kterou můžete z nedbalosti či z nepozornosti v zahraničí způsobit. Může se jednat jak o škody na majetku, tak třeba újmu na zdraví.

 

Aby vás léčba nebo ztráta zavazadel nevyšla draho

Potenciálně nejnebezpečnější nákladovou položkou při cestování samozřejmě může být situace, kdy se dostane do ohrožení vaše zdraví. Tehdy může být na stole drahá hospitalizace a celá řada léčebných výloh. Právě toto by měla dobrá pojistka pokrýt v dostatečné výši. Bezbolestná nemusí být ani ztráta zavazadel, ve kterých můžete mít například drahou techniku. A není potřeba připomínat, že kufry se po světě ztrácejí dnes a denně poměrně běžně. Každému trochu zběhlejšímu cestovateli se jistě již stalo, že mu minimálně zavazadla poslali někam jinam.

 

Dovolená s cestovní kanceláří?

Pokud necestujete individuálně, ale využíváte služeb cestovní kanceláře, ta za vás zpravidla již sjednává pojistku v rámci ceny zájezdu. I tak je dobré se zajímat o to, co všechno taková pojistka zahrnuje. Pokud vám nepřipadá krytí dostatečné, můžete v případě problémů využít také svého vlastního komerčního pojištění, které si sjednáte sami. To může být například součástí vaší kreditní karty.

Abyste si užili bezstarostnou dovolenou, není to ale pouze o pojistce. Můžete se potěšit ještě před samotnou cestou tím, že na dovolené ušetříte. Pokud plánujete dovolenou s cestovkou, můžete třeba vyzkoušet slevy od FiroTour. Díky slevovým kupónům můžete touto cestou ušetřit na pobytový zájezdech, ať už vyrážíte na dovolenou k moři, na lyže či kamkoliv jinam.

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.02.2020


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.