Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Proč booking.com, a nikoli přímou rezervaci

 

Americká služba booking.com je nejrozšířenější online databází ubytování na světě. Současně umožňuje i jeho rezervování. Nedávno začala nabízí stejné služby jako AirBNB. Jaké výhody má a proč byste měli jeho využití zvážit i ve srovnání s přímou rezervací?

 

 

Všechny hotely jež jsou zařazeny v systému booking.com nemůžou nabízet na svých vlastních webech ubytování za nižší cenu. Podmínky booking.com jim to zakazují. (Portál booking.com si za svoje zprostředkovatelské služby účtuje poplatek ve výši 25 % z ceny rezervace.)

 

Portál se může chlubit opravdu vysokou návštěvností, je dostupný v mnoha světových jazycích včetně češtiny. Pokud neumíte žádný světový jazyk, jde tedy o značné ulehčení. A mimo to zasahuje široké spektrum návštěvníků i díky propracovanému marketingu, který mu umožňuje dostávat se na čelní příčky s vyhledávacími dotazy. Patří tak mezi důležité prodejní kanály.

 

Ubytování přehledně po ruce

Booking.com přináší z pohledu uživatele celou řadu výhod. Tou první je rychlost a přehlednost ve srovnání. Na jednom místě si rychle setřídíte požadované parametry a hned si ubytování můžete seřadit například podle ceny či podle jeho obliby na základě recenzí ostatních.

Portál stejně tak nabízí poměrně vyčerpávající přehled všech zásadních parametrů. Je pro vás důležité, zda je na hotelu dostupné zdarma připojení k wifi, jestli můžete s sebou vzít svého domácího mazlíčka nebo jaké zázemí je schopen poskytovatel nabídnout vašim dětem? Informace není zapotřebí komplikovaně dohledávat v případě, že provozovatel webu zrovna nesdílí váš názor, nepovažuje to za podstatné sdělení a zasunul sdělení kamsi do útrob svých stránek.

I když využíváte různé služby, můžete je mít všechny přehledně seřazené pod jedinou registrací. Navíc lze za registrace využívat bonusy a slevy. Současně si můžete svoje cestování zpříjemnit i nejrůznějšími akčními nabídkami od booking.com.

 

Víte, kam se chystáte

Databáze je současně jakýmsi garantem serióznosti všech, kteří jeho prostřednictvím svoje služby nabízejí. V případě, že se službami nebudete spokojeni nebo se vyskytne jakýkoli problém, máte výraznou šanci, že se veškeré nesrovnalosti hladce vyřeší. Jinak totiž hrozí, že by nabídka z booking.com mohla kvůli stížnostem zákazníka i zmizet. A připravit se touto cestou o nemalý počet zákazníků potenciálních rozhodně hoteliéři nechtějí.

Přece jen neproběhlo ubytování k vaší spokojenosti? Máte možnost se na toto téma vyjádřit v rámci jeho ohodnocení. Zároveň předem víte, jestli se nemáte rovnou danému místu vyhnout díky hodnocením ostatních. Ostatní už jej vyzkoušeli za vás a podrobně popsali, s čím byli spokojeni a s čím naopak nikoli.

 

 

Můžete výrazně ušetřit

Pokud nenadálá situace potká vás a budete muset provedenou rezervaci zase zrušit, většinou se obejdete bez jakéhokoli poplatků za storno služeb. Při přímé rezervaci naopak bývají účtovány velmi vysoké částky.

Přestože je samozřejmě nutné počítat s provizí, portály nenabízejí v rámci přímých nižší ceny, vždy jsou alespoň srovnatelné. Na zajímavější částky se pak můžete dostat v rámci již zmiňovaných akčních nabídek a nejrůznějších balíčků.

 

 

Čtěte také:

1875 Kč sleva na webu Booking.com

Booking.com: Sleva na ubytování ve výši 930 Kč

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 06.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.