Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Proč mít cestovní pojištění?

TuristiByť si říkáte, že cestujete bezpečně pouze po Evropě, cestovní pojištění do zahraničí rozhodně není dobré podcenit, ať jedete kamkoli. Na své zdravotní pojištění se nespoléhejte, ať se na cesty vydáváte z důvodů osobních nebo pracovních.

Pouze sjednané cestovní pojištění zajistí, že vám následně budou spolehlivě proplaceny veškeré léčebné výlohy. Navrch mohou být jeho součástí i další připojištění. Na dovolenou tak můžete vyrazit bez obav, že přijdete o svá zavazadla kvůli krádeži, někdo vám je poškodí nebo že bude zapotřebí zájezd nenadále zrušit.

 

Turisté

 

Podle čeho si ho vybrat?

V podstatě se odvíjí od toho, kam chcete jet a co tam chcete dělat. Jinak bude vypadat cestovní pojištění do Německa, kam jedete na služební cestu, a jinak to sjednávané do exotických zemí, kde se navíc třeba míníte věnovat ještě adrenalinovým sportům. Jaké jsou limity pojistného plnění, o tom byste se měli dopředu informovat, abyste předešli následnému ne příliš příjemnému překvapení. Někde mohou být i neomezené, většina pojišťoven však svůj strop určen má.

V podstatě můžeme říci, že v tomto případě rozhodně neplatí lidové úsloví, které říká, že kdo šetří, má za tři. Na cestovním pojištění se šetřit nevyplácí. Ušetřená suma se odrazí na nízkém pojistném krytí a ušetřená bude jen zdánlivě. Cokoli nad limit krytí půjde už totiž z vaší vlastní kapsy. Součástí sjednaného cestovního pojištění je také asistenční služba, která vám pomůže nenadálé situace na cestách řešit. Poradí vám s převozem do nejbližší nemocnice, sdělí vám, co máte dělat a kam se obrátit, pokud jste ztratili doklady atd.

 

Jak a kde si ho nejlépe zařídit?

Co se týče sjednávání, je cestovní pojištění poměrně flexibilní, ke standardním parametrům již v dnešní době patří možnost ho vyřídit online. A zpravidla ani není potřeba příliš spěchat, stihnete to i v den odjezdu.

Sjednat si cestovní pojištění můžete dnes již v celé řadě pojišťoven. Proto se vyplatí si jednotlivé nabídky porovnat. Abyste je nemuseli procházet všechny vy sami, využijte srovnávač TopSrovnani.cz.

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 30.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.